Penner Lemmikloomapood

toode(t) - 0,00

Blogi

 

Must Reede 2021

19.11.2021

MUST REEDE 2021

 

Parimad pakkumised e-poes ainult 24 tundi.

 

 

Pakkumine kehtib 26/11/2021

 

Pakume tööd klienditeenindajale

08.10.2021

Otsime Sikupilli lemmikloomapoodi klienditeenindajat!

 

Pakume osalise ajaga tööd (0,6 kohta). Sinu tööks on klientide teenindamine, kaupluse korrashoid, kauba tellimine, vastuvõtmine ja väljapanek.

 

Ootused kandidaadile

Armastad loomi

Oled meeldiv suhtleja

Räägid eesti- ja vene keeles, kasuks tuleb inglise keel

Sul on vähemalt keskharidus

 

Pakume

Graafiku alusel vahetustega tööd

Osalise ajaga töökohta (0,6 kohta)

Sõbralikku ja toetavat meeskonda

Motiveerivat töötasu

 

Tööle asumise aeg: esimesel võimalusel

 

CV ja kaaskiri saata e-mailile: kandideeri@penner.ee

 

 

Kuidas toita pirtsakat kassi

08.04.2020
Kuidas toita pirtsakat kassi

Kuidas toita pirtsakat kassi

Kass ja nõudlik on peaaegu sünonüümid. Enamik kassiomanikke on kogenud, kuidas nende armastatud karvapall pirtsutab toiduga. Valiva kassi söötmise probleem võib tunduda igapäevase murena, kuid enamus asjatundjaid ütleb, et kassid ei sünni pirtsakateks, vaid neid kasvatatakse sellisteks. Püüdes nende meele järgi olla, võime kassidest teha nõudlikud toidukriitikud

 

Toitumisalased faktid nõudlikele kassidele

Alustame huvitavatest faktidest kassidest ja nende toitumisest...

Esiteks kannatavad kassid neofoobia all. Neile ei meeldi muudatused keskkonnas ja neile ei meeldi muudatused oma toidus.

Teiseks on kassidel võrreldes koertega unikaalsed toitumisvajadused. Kassid on arenenud rangelt lihasööjatest, sest lihavalkude tarbimine oli nende ellujäämise põhialus. Tänapäeva kiisu elab täiesti teistsugust elu ja saab hakkama mitmekülgsema toitumisega. Toitainete seisukohast ei vaja nad ülikõrget proteiinirikast dieeti, kuid neil on kõrgem dieetvalgu aminohapete vajadus kui koertel. 

Asukoht, Asukoht, Asukoht

Kasside söögi- ja jooginõud peavad olema liivakastist eemal. Neil on tugev tung hoida oma söögikoht eemal väljaheidetest. Kassid on väga puhtad loomad ja kui asetate need kaks üksteise lähedale, võivad nad süüa, kuid keelduda liivakasti kasutamisest või kasutavad liivakasti ja keelduvad söömisest.

Söögi- ja jooginõu võiksid olla samuti üksteisest eraldatud. Kassid väldivad iseäralikult saastumist ja toit nende veeallika lähedal on suur "Ei". Kuna puhtus on nende kinnisidee, siis tuleb ka nende kausse hoida puhtana. 

Erinevalt meist ei ole kassid sotsiaalsed sööjad. Nad ei naudi söömist rahvarohketes kohtades. Nende toit peaks asuma vaikses kohas, eemal tihedalt läbikäidavatest kohtadest. Kui sul on kodus mitu kassi, tee neile eraldi söögikohad. Majapidamised, kus on lisaks ka väiksed lapsed ja koerad, tuleks toidunõu asetada kõrgemale. See mitte ainult ei hoia teisi kassi söögikausist eemal, vaid pakub neile ka lisaks turvatunnet.

Ei mingeid peidetud koostisosi palun

Ära peida ravimeid nende toidu sisse. Kasside väga tugev haistmismeel suudab tuvastada iga võõrkeha, mis ei kuulu toidu sisse. Enamus ravimeid on kibedad ja kui see lähebki kassi ninast mööda, tunnevad nad siiski selle maitset. Lõpuks hakkavad nad toitu seostama halva maitsega, isegi kui olete ravimite lisamise toidu sisse lõpetanud.

"Maiuste" lisamine (kala, kana või muu liha) on veel üks retsept katastroofi jaoks. Te suurendate oma kassi maitse ootusi ja kui proovite neile ainult kuivtoitu sööta, siis võivad kassid sellest keelduda. Nagu ka koertele on parem kui te ei anna oma kassile samuti toidujääke.

Miks nii tundlikud?

Kassid on väga tundlikud toidu kujule, suurusele ja tekstuurile, seetõttu tutvusta varakult kassipojale mitmesuguseid maitseid.

Põhjuseid, miks kassid võivad muutuda pirtsakaks, on mitmeid. Enamikku saab parandada, kui kohandame nende toitmisviisi. Kuigi kui teie kass lõpetab söömise, siis tuleks kindlasti külastada veterinaari. Kassid lõpetavad söömise kui nad on haiged ja kiirelt võib tekkida maksapuudulikkus. Pigem olge seetõttu alati ettevaatlikumad.

Paljud leiavad oma kassile toidu, mis nende kassidele meeldib ja nad toidavad seda neile päevast-päeva. Kui toidu koostis muutub või kui kass peab minema ravidiiedile, võite leida end kassiga, kes keeldub söömast. Loomaarstid ja kassiasjatundjad soovitavad aegajalt kassi dieeti muuta.

Nõuanded pirtsaka kassi toitmiseks

 • Söötke oma kassi tervisliku toiduga, mis neile meeldib, kuid vahetage aegajalt maitseid, tekstuuri ja toidu kuju. 
 • Kasse tuleks sööta nii kuiv- kui märgtoiduga. Kuivtoidu puhul tuleks kassi sööta väikeste portsjonitega 2-3 korda päevas. See hoiab toidu värskemana ja ennetab ülekaalulisust. 
 • Märja toidu söötmine tagab hüdratsiooni, kuna paljud kassid ei saa aru kui nad on janused. Märga toitu tuleb alati serveerida toatemperatuuril. Külmikus hoitud märgtoit kaotab oma aroomi ja kassid võivad seda seostada roiskunud toiduga. Toidu üles soojendamine tagab selle, et kass sööb seda parema meelega. Ülejäänud märgtoit tuleks ära katta, et vältida selle ära kuivamist.
 • Kui teed toitmises suuri muudatusi, tuleb teha seda järk-järgult, et vältida kõhuprobleeme või toidu tagasilükkamist.

 

Pirtsakale kassile soovitame: 

 

Allikas: Petcurean.com

Penner Lemmikloomapoodide toimimisest eriolukorra ajal

27.03.2020

Penner Lemmikloomapoodide toimimine eriolukorra ajal

 

Armsad kliendid!

 

SEOSES ERIOLUKORRAGA

 

TALLINNAS: 

Kauplus kuni eriolukorra lõpuni suletud.

Toimetame Tallinnas tellimused kiirelt koju!

Ostusoovi korral võite helistada Tel. 601 9903

 

 

TARTUS:

Kauplus kuni eriolukorra lõpuni suletud.

Toimetame Tartus tellimused kiirelt koju!

Ostusoovi korral võite helistada Tel. 5291 604 või 5179 092.

 

Kontaktivabalt saate kaupu tellida koju meie e-poest: www.penner.ee

 

Hoidkem end ja teisi!

 

 

 

 

World Cat Show 08.02.2020

10.02.2020

World Cat Show - kassinäitus Tallinnas

Veebruari teisel nädalavahetusel toimus Tallinna lauluväljakul World Cat Show. Penner OÜ sponsoreeris kassinäitust ning tegi ka vahvatest osalejatest pilte.

Tutvustame Go! Solutions

07.12.2019
Tutvustame Go! Solutions

Tutvustame uut ja täienenud Go! Solutions koera-ja kassitoite

Go! sarja koera- ja kassitoidud läbivad sel aastal suure uuenduskuuri. Vanad pakendid saavad uue välimuse ja nime ning lisandub mitmeid huvitavaid maitseid. Go! Solutions holistiliste toitude valmistamisel pole jätkuvalt kasutatud kõrvalsaaduseid ja need ei sisalda kunstlikke säilitus-, värv- ega maitseaineid. Toitudes kasutatud lihaallikad on kasvuhormoonide ja antibiootikumidevabad. Kõik toidud on nisu-, maisi- ja sojavabad.

 

Uued sarjanimed

Kui varem jagunes go! kolmeks sarjaks (Daily defence, Fit+Free ja Sensitivity+Shine), siis nüüd saavad need uue ja arusaadavama jaotuse. Vanad nimetused asenduvad - Skin+Coat, Carnivore ja Sensitivities.

Go! Solutions Skin+Coat

Skin+Coat sari keskendub eelkõige lemmiklooma naha ja karva seisukorra parandamisele ning igapäevahooldusele. See sisaldab rohkelt Omega 3 & 6 õlisid, mis aitavad hoida tervet nahka ja säravat kasukat. 

Skin+Coat sarjast leiad vanad lõhe-, kana- ja lamba retseptid igaks eluetapiks. Lisandub ka 2 täiesti uut koostist: Go! Teraviljavaba kana retsept koertele ja teraviljavaba lõhe retsept kassile.

Tutvu Skin+Coat sarjaga siin.

 

 

 

Go! Solutions Carnivore

Carnivore sari on mõeldud koertele ja kassidele, kes tahavad rohkelt liha. Carnivore retseptides on 70-87% proteiinidest loomset päritolu.

Carnivore sarjast leiab endised Fit+Free toidud. Kõige olulisema muutuse läbib ehk go! Fit+Free teraviljavaba kuivtoit koertele. Kui Go! toidud on mõeldud enamasti igaks eluetapiks, siis uus Go! Carnivore teraviljavaba retsept jaotub kolmeks: kutsikatele, täiskasvanud- ja seenior koertele (Saadaval jaanuar 2020). 

Lisandub ka kaks uut maitset nii kassile kui koerale: lamba ja metssea retsept ning lõhe ja tursa retsept (koera retsept saabub jaanuar 2020).

Tutvu Carnivore sarjaga siin.

 

 

Go! Solutions Sensitivites

Go! Sensitivities on mõeldud eelkõige koertele ja kassidele, kellel on tundlik seedimine või esineb toiduallergiaid. Kasutatud on võimalikult vähe koostisosi, tagades siiski kõik vajalikud toitained. Sensitivities sari on täielikult teravilja-, gluteeni- ja kartulivaba.

Go! Sensitivities sari sisaldab kergesti seeditavaid proteiiniallikaid: part, kalkun, lammas, lõhe ja Alaska pollak (Alaska pollak saadaval 2020 teises pooles).

Tutvu Sensitivities sarjaga siin.

 

Pakendi suurused

Uueks muutuseks võib lugeda ka, et muutuvad mõned pakendi suurused. Kui koertel oli saadaval 2,72kg ja 11,3kg pakid, siis nüüd on kolinud need 1,6kg ja 11,4 või 10kg pakkidesse, sealjuures kilohind ei tõuse. Kassidel oli 1,81kg, 3,63kg ja 7,26kg, siis nüüd on need asendunud 1,4kg, 3,7kg ja 7,3kg pakenditega ning samuti kilohind ei tõuse.

 

Kui soovid toodete kohta lisainfot või ei tea, millist toodet oma koerale või kassile valida, siis võta kindlasti meiega ühendust. Aitame sind meeleldi.

Näpunäiteid esmakordsele kassipoja omanikule

05.12.2019
Näpunäiteid esmakordsele kassipoja omanikule

Näpunäiteid esmakordsele kassipoja omanikule

Kui sa oled astunud julge sammu ja omale võtnud esmakordselt kassipoja, siis võib uus pereliige alguses ärevust tekitada – kas ma teen ikka kõike õigesti? Kogusime kokku mõned näpunäited, mida võiksid teada kassipoja kasvatamisest:

·         Kassisõbralik elamine

Kui sa pole seda juba teinud, siis peaksid oma elamise muutma kassipoja kindlaks samamoodi nagu teeksid seda beebiga. Kõnni oma kodus ringi ja elimineeri ohud (nt. elektrijuhtmed, nähtaval olevad pistikupesad, asjad mida kassipoeg ümber võib lükata, ohtlikud puhastusvahendid, mürgised taimed, rippuvad juhtmed jne).

·         Hea loomaarst

Külasta loomaarsti, kes kontrollib kassipoja tervist (parasiidid, põletikud ja muud tervisehädad). Vastavalt kiisu eale, tuleb teha ka vastavad vaktsineerimised, ussikuurid ja vajadusel ka kirbu- ja täitõrje.

·         Kaks on parem kui üks

Kaalu kahe kassipoja võtmist, kui sul pole juba noort kassi kodus. Kaks kassipoega õpivad kiiremini kasutama liivakasti, nad aitavad üksteisel energiat kulutada, nad on rohkem sotsialiseeritumad ja nad pakuvad üksteisele seltsi.

Lisaks kui sa võtad kassipoja varjupaigast või turvakodust päästad sa ühe elu asemel kaks. Ja ärme unusta, et kahe kassipoja omamine on äärmiselt lõbus!

·         Kassipoja toit

Uuri ja osta parimat kvaliteettoitu, mida saad omale lubada. Kui hakkad toitma konservidega, siis paku talle võimalikult erinevaid variante, et kassipoeg tunneks erinevaid tekstuure. Kassid on väga tundlikud erinevate tekstuuride suhtes ning suur valik aitab välistada selektiivset söömist hilisemas eas.

·         Vesi

Kassid pole tihtipeale suured veejoojad, mis võib hiljem põhjustada kuseteede haigusi. Seetõttu paku oma kassipojale rohkelt värsket vett ning julgusta teda seda jooma. Kassi veekosk on suurepärane lahendus, kuidas vett liikumas hoida, kuna see meeldib kassidele väga.

·         Kassi liivakast

Osta sobivas suuruses liivakast ja kvaliteet kassiliiv. Saada on erinevaid kassiliiva tüüpe: savist, silica, bentoniit, taimse päritoluga ja muud. Seetõttu tasuks uurida, milline on sinu kassipojale parim. Liivakastid ei tohiks olla lärmakate kodumasinate ligidal ja eemal kärarikastest kohtadest, et vältida õnnetusi. Kui elad mitmekorruselises majas, siis olgu liivakast igal korrusel, kuna kassipoja põis on väike ja ta ei pruugi alati õigele korrusele jõuda.

·         Kratsi, kratsi kus sa saad

Hoia oma mööblit ja investeeri vähemalt ühte kraapimisposti. Saadaval on sadu erinevaid võimalusi, mille vahel valida. Mida kõrgem post, seda parem, kuna kassidele meeldib vaade ülevalt. Parimad variandid on kraapimispostid, millel on lisaks rippuvad mänguasjad, kuna see julgustab neid kraapimisposti kasutama. Lisaks on kraapimine kassidele hea harjutus ja viis vähendada stressi.

·         Asemed

Mõnus mugav ase on samuti soovitatud. Vahepeal isegi mitu aset, et su kassipoeg saaks valida, kas ta tahab veeta laisa pärastlõuna päikselisel aknalaual või ahju ees.

·         Mänguaeg

Et su uuel perelemmikul poleks igav, investeeri headesse kassimänguasjadesse, milles pole väikseid osi, mida nad võivad lahti tulemise korral alla neelata. Ära jäta kunagi mänguasju nööriga valveta, kuna nad võivad selle alla neelata ning nende keeleehitus ei luba neil seda välja sülitada.

·         Kassi puhastamine

Tutvusta kassile hügieenitooteid ja kraase varakult, et ta nendega harjuks. Tähtsamad on kraas karva kammimiseks, hambahari hammaste harjamiseks ja küünetangid küünte lõikamiseks. Kui kassipoeg on sinu süles, siis hõõru õrnalt nende käpapadjakesi, et nad harjuksid sellega, et puudutad nende käppasid (see teeb hiljem küünte lõikamise lihtsamaks).

·         Rutiin, rutiin, rutiin

Kassipojal peab olema kindel rutiin nii toitmisel, mänguajal, kui magamisajaks. Kuna kassid on öised loomad, siis rutiinist kinnipidamine võib säästa sind magamata öödest.

·         Sotsialiseerumine

See on oluline, kuna siis õpivad kassipojad nautima inimestega tegelemist. Lase neil kohtuda nii sõbralike täiskasvanute kui ka lastega, kes mõistavad nendega tegeleda.

·         Sõbrad

Kui majas on teisi loomi, siis tutvusta neid kassipojale aeglaselt ja järelvalve all.

 

Kassipoja kasvatamine pole raketiteadus, kuid see nõuab hea doosi mõistvat suhtumist. Naudi oma uut kassipoega ja hoia teda ning temast saab sinu pere täisväärtuslik liige pikkadeks aastateks.

 

Allikas: Petcurean

Kõrvits – Koerte supertoidud (I osa)

11.11.2019
Kõrvits – Koerte supertoidud (I osa)

Koerte supertoit kõrvits

 

Kõrvits on olnud eestlaste toidulaual pikka aega lemmikul kohal. Kuid sind võib ehk imestama panna, et see võiks olla osa ka sinu koera toitumisest. Kõrvitsal on palju häid omadusi, mis edendavad nii inimese kui koera tervist ja seetõttu võib õiges koguses seda regulaarselt lisada ka koeratoidule.

 

Kõrvits on väga toitev, seda on lihtne valmistada ja sellel pole peaaegu ühtki kõrvaltoimet. Seda võib anda koerale värskelt, keedetult, küpsetatult või püreestatult. Kusjuures enamus koertele kõrvitsa maitse meeldib.

 

Alljärgnevalt olemegi välja toonud kõrvitsa positiivsed omadused sinu koerale.

 

Miks on kõrvits koerte tervisele kasulik?

 

Kõrvits (kiudained) kaalulangetuseks

 

Kõrvits on hea lahendus, kui otsid viise, kuidas langetada koera kaalu. Vähenda toiduportsjoni kogust ning lisa selle asemel sama palju püreestatud või keedetud kõrvitsat (alusta väiksema kogusega).

 

Kõrvits sisaldab palju kiudaineid, mis tekitavad täiskõhutunnet ja vähendavad soovi süüa suuremaid koguseid.

 

Kõrvits kõhukinnisuse korral

 

Kiudained aitavad lisaks ka kõhukinnisuse korral. Kõhukinnisus muutub tavaliselt koera vanemaks saades sagedamaks ja tõsisemaks probleemiks. Tõstes kiudainete hulka suurendate väljaheidete hulka - see stimuleerib käärsoolt ja edendab lihaste kokku tõmbumist, mis vastutavad väljaheidete liikumise eest seedesüsteemis.

 

Kõrvits kõhulahtisuse korral

 

Kiudainete osakaalu suurendamine toidus aitab ravida ka kõhulahtisust. Kõrvits sisaldab rohkelt vees lahustuvaid kiudaineid, mis aitavad aeglustada seedimist ning imevad endasse vett.

 

Kõhulahtisuse korral lisa 1-2 supilusikatäit (vastavalt koera suurusele) kõrvitsapüreed koeratoidule. Kõrvitsat võib toidule lisada igapäevaselt, et kõhuprobleeme ka ennetada.

 

Kõrvits ja koerte kuseteede tervis

 

On leitud, et kõrvitsaseemned sisaldavad rikkalikult vajalikke rasvhappeid ja antioksüdante. Need aitavad parandada koerte naha ja karva seisukorda, lisaks usutakse, et kõrvitsaseemned toetavad kuseteede tervist. Väike kogus kõrvitsat koeratoidus, võib aidata kusepidamatuse korral.

 

Kõrvitsa niiskuse eelised

 

Kõrvits koosneb 90% veest ning on seetõttu tervislik lisand iga koera dieedile, kelle peamine toiduallikas on kuivtoit.

 

Kuivtoit võib suurendada maohapete ja pankrease ensüümide sekretsiooni, et aidata koera seedimist, mistõttu võib vähese niiskussisaldusega toit mõjuda dehüdreerivalt. Vee joomine või veerikkad toidud (kõrvits) aitavad seda efekti vähendada.

 

Teised kõrvitsa kasulikud omadused

 

Kõrvits sisaldab palju naturaalseid ja kasulikke vitamiine ja toitaineid:
·         Kaalium – vajalik lihaste kontraktsiooniks ja taastumiseks
·         Vitamiin C – toetab immuunsüsteemi
·         Beta-karoteen – ennetab vähki
·         Tsink – parandab naha ja karva olukorda
·         Vitamiin A – parandab nägemist

 

Kui palju kõrvitsat peaksin ma koerale andma?

 

Alustada oleks hea 1 või 2 supilusikatäiega püreestatud kõrvitsaga päevas vastavalt koera suurusele.

 

Mida vältida?

 

 • Ära anna koerale poest ostetud valmistooteid kõrvitsast, mis sisaldavad suhkruid ja vürtse.
 • Ära lase kunagi koeral süüa kõrvitsa vart või lehti, kuna need on kaetud väikeste teravate karvakestega, mis ärritavad koera suud ja seedetrakte.
 • Koerad ei tohiks kunagi süüa ka kõrvitsa koort.

 

Iga kord kui annad koerale midagi uut, isegi kui see on tervislik, tuleb seda teha mõõdukalt, et näha kuidas koer reageerib uuele lisandile. Seetõttu alusta väikeste kogustega.

 

Andes alguses liiga palju kõrvitsat, võid hoopis kõhulahtisust esile kutsuda. Lisaks võib liiga palju kiudaineid tekitada gaase, puhitust ja krampe (põhjustab liiga kiire ja suure koguse kiudainete tarbimine). Nende kõrvalmõjude vältimiseks suurenda kõrvitsa koguseid järkjärgult, et seedetrakti bakterid kohaneksid suurenenud kiudainete kogusega.

 

 

Koerad & kuumad ilmad

11.11.2019
Koerad & kuumad ilmad

Koerad & kuumad ilmad

 

Palavad suvepäevad pole enam kuigi kaugel ja meie karvaseid neljajalgseid sõpru ootab ees väljakutsuv periood. Et koer tunneks end suvel mõnusalt ja jahedalt, saame selleks ise palju ära teha.

Koertel puuduvad higinäärmed

Koertel puuduvad erinevalt inimestest higinäärmed ning seetõttu alandavad nad oma kehatemperatuuri lõõtsutades ja läbi käppade (seetõttu ei jõua nad end nii kiirelt maha jahutada).

Millised koerad taluvad kehvemini kuumust?

Vanemaid, noori, haigeid ja lühikese ninaga koeri (mopsid, bulldogid jne) tabab kuumarabandus teistest kiiremini.

Leia varjuline koht

Kui sa pead oma koera jätma välja palaval päeval, siis peab tal kindlasti olema saadaval varjuline koht, kus puhata lõõskava päikese eest ja rohkelt puhast külma värsket vett. Kui oled sunnitud igapäeva tegevuste raames minema poodi või mujale, kus koer peab jääma autosse, siis on parem kui jätad ta koju. Autos tõuseb temperatuur päikese käes minutitega.

Koerad ja kuumarabandus

Kuumarabandus, jäädavad kahjustused või isegi surm võib saabuda 10-15 minuti jooksul (ka lahtiste akendega autos on oht ülekuumenemiseks). Koeraga reisides kanna alati kaasas pudeliga vett.

Järgnevalt oleme välja toonud lihtsad viisid, kuidas hoida oma lemmikut palavatel suvepäevadel jahutatuna ja õnnelikuna.

· Eelista jalutuskäiku hommikul või õhtul

Kui väljas on liiga palavad ilmad, siis võiksid jalutuskäigud toimuda võimalikult vara hommikul või õhtul, et vältida kõige kuumemaid tunde. Kui ei ole võimalust nendel aegadel koeraga õues käia, siis hoia jalutuskäigud lühikesed ja veendu, et asfalt või pinnas millel kõnnid poleks liiga kuum, kuna see võib nende õrnasid käpapadjakesi põletada. Kanna kaasas ka veepudelit, et vajadusel saaksid oma lemmikut jahutada.

· Veekogud

Uuri kas sinu läheduses on randasid või tiike, kuhu võib minna koertega. Miski ei jahuta nii nagu väike ujumine kuumal päeval!

· Koerabassein sinu aeda

Kui sul on olemas oma aed, siis investeeri täispuhutavasse koerabasseini (või lastebasseini) ja tutvusta oma koerale veemõnusid. Mõni koer naudib lihtsalt vees vedelemist, teised karglevad ja hüppavad vees või lausa „kaevavad“ seda. Lihtne ja mõnus viis, kuidas pakkuda oma koerale meelelahutust palaval päeval.

· Jahutusmatt

Jahutusmatid pakuvad koertele jahutavat leevendust mitmeks tunniks. Kuna koera kõhu all on karv kõige hõredam, siis on see kiire viis jahutamiseks. Enamus jahutusmatte ei vaja erilist hoolt ning neid on väga mugav kasutada ja kaasas kanda ka reisidel.

· Külmutatud maiused ja mänguasjad

Külmutatud maiused ja mänguasjad pakuvad samuti sinu lemmikule jahutust. Võid panna sügavkülma porgandeid, õuna- või pirniviile ning neid hiljem talle jahutavaks maiuseks pakkuda.

On olemas ka mänguasjad, mida võib panna sügavkülma ja mille sees olev geel hoiab mänguasja jahedana pika aja vältel. Samuti võid täita kongid koerale maitsva toiduga ning panna see sügavkülma, et talle seda hiljem tegevuseks anda.

Mineraalid loomatoidus

11.11.2019
Mineraalid loomatoidus

Mineraalid loomatoidus

 

Mineraalid loomatoidus

Vitamiinid ja mineraalid on eluliselt vajalikud, mis täidavad erinevaid ülesandeid organismis ning on vajalikud terve, kasvava ja elujõulise lemmiku jaoks. Igal vitamiinil ja mineraalil on unikaalne funktsioon, seetõttu on oluline, et nendel mikrotoitainetel oleks toidus õige tasakaal.

Mineraalid looma toidus

Mineraalisisaldus igas loomatoidus on väljatoodud tuhasisaldusena (anorgaaniline aine). Tuhk tekib pea iga orgaanilise aine põletamisel. See sisaldab kaltsiumi, fosforit, naatriumkloriidi, kaaliumi ja muid mineraale. Looma organism vajab ka neid mineraalelemente, kuid teatud kogustes.

Kvaliteetses toidus on tuhasisaldus alla 10%. Ülemäärane tuhasisaldus näitab, et toit on kokku pandud mitte eriti kvaliteetsetest algkomponentidest ning selle seedimisel langeb organismile - eeskätt neerudele - suurem koormus jääkainete ja ülemääraste omastamata ainete väljaviimisel.

Kassid on selles osas koertest palju tundlikumad - pikaajalisel liiga mineraalse toiduga toitmisel nende kuseteed praktiliselt ummistuvad. Kassidele peetakse soovitavaks isegi alla 7% tuhasisaldusega toitu.

Kaltsium ja fosfor

On vajalikud normaalseks luude arenguks. Kui fosfori sisaldus on kaltsiumisisaldusest suurem, võivad tekkida luu väärarengud. Nende kahe mineraali puudus toidus võib põhjustada luude nõrkust ja luustiku deformatsioone. Ületarbimine võib ebasoodsalt mõjutada luude kasvu ja arengut ning segab mangaani imendumist organismi.

Koobalt

Vajalik efektiivsema hemoglobiini tootmiseks

Vask

On vajalik raua korralikuks kasutamiseks organismis. Üleliigne vasesisaldus võib vähendada oluliselt selle imendumist. Aneemia on märk sellest, et koera või kassi dieedis on raua või vasepuudus. Vasepuudus võib põhjustada ka luu väärarenguid.

Jood

Väikestes kogustes on joodi vaja struuma (suurenenud kilpnääre) ennetamiseks.

Raud

Vajalik hemoglobiini tootmiseks, et toimuks sujuv hapniku transport vereringesse ja muudesse kehaosadesse.

Magneesium

On tihedalt seotud kaltsiumi ja fosfori jaotamise ja metabolismiga. Üleliigne magneesium võib segada kaltsiumi imendumist.

Mangaan

Mikromineraal, mis on vajalik korralikuks luude moodustumiseks, kasvuks ja paljunemiseks.

Kaalium

Tarvis kehavedeliku, närviimpulsside ülekande ja teatud ainevahetuslike protsesside jaoks.

Naatriumkloriid

Kontrollib toitainete ligipääsu rakkudesse ja vee ainevahetust.

Tsink

On vajalik normaalseks luustikku, lihaste ja karva kasvuks. Tsingi puudus väljendub kõhnumise, kurnatuse ja väärarenguga. Vahel võib mõjutada ka karva kvaliteeti ja tekstuuri.

 

 

Allikas: petcurean.com

Milline on hea loomatoit? Koera- ja kassitoidu ABC

11.11.2019
Milline on hea loomatoit? Koera- ja kassitoidu ABC

 

Milline on hea koeratoit? Mida anda oma kassile? Koera- ja kassitoidu ABC

 

Koera- ja kassitoit on midagi enamat kui lihtsalt söök, mida sinu lemmik sööb. See mõjutab lisaks nii tema tervist kui olekut. Oleme järgnevalt välja toonud, mida tähendavad enimkasutatavad mõisted koera- ja kassitoidu siltidel. Ikka selleks, et oskaksid paremaid valikuid teha teades ja tundes peamisi termineid.

Inimtoiduks kõlbulikud koostisosad

Need on toored koostisosad, mis on eelnevalt töötlemata ja sobivad inimtoiduks.

Teraviljavaba koera kuivtoit

Toidud, kus teravili (nt. riis, mais, nisu, oder jne.) on koeratoidu koostises asendatud marjade ning köögi- ja puuviljadega, mis on suurepärased looduslikke antioksüdantide allikad. Teraviljavabad toidud on kergesti seeditavad ja sobivad hästi koertele, kellel on tundlik seedimine või talumatus teravilja vastu.

Teravili

Mais, nisu, oder jne on koostisosad, mida lisatakse koeratoidu sisse. Eelistada tuleks toite, mis sisaldavad riisi, kuna see on kõige kergemini seeditav teravili.  Mais ja nisu on madala toiteväärtusega ning nende omastamine on raskendatud. Kahjuks on need ka kõige sagedamini kasutatavad koostisained, kuna need on odavad ja kergesti kättesaadavad.

Loomsed saadused / loomsed kõrvalsaadused

Nt. loomsed saadused, kala kõrvalsaadused, linnuliha jne on ebamäärased lihaallikad, mille kvaliteet pole teada. Võivad olla ükskõik, mis osa loomast, mis ei sobi inimtoiduks (nt. purustatud kondid, veri, sooled jne).

Kuivatatud liha

Kuivatatud liha sisaldab umbes 10% vett, seega 90% sellest on väärtuslik toitaine. Värske liha sisaldab seevastu 70% vett ning väärtuslikku toiteainet on selles kõigest 30%. Seetõttu on sama kogus kuivatatud liha toiteväärtuselt suurem, kui värske liha.

Lihajahud

On värskest lihast kontsentreeritumad valguallikad ja sisaldavad vähem vett. Ideaalis võiks toidud sisaldada nii lihajahu kui värske liha allikat.

Antioksüdandid

Looduslikud säilitusained, mis tagavad kuivtoidu säilimise (nt. E-vitamiin, tokoferoolid).

Kunstlikud säilitusained

Tüüpilised kunstlikud säilitusained etoksikiin, BHA (butüleeritud hüdroksüanisool) ja BHT (butüleeritud hüdroksütolueen) on rasvlahustuvad keemilised säilitusained, mida kasutatakse loomatoitudes juba aastaid ning neid tuleks võimalusel vältida, kuna need on koera organismile mürgised. Eelistada võiks alternatiive nt. antioksüdandid (E-vitamiin või tokoferoolid).

Kunstlikud värvained

Värviline krõbin on vaid tootele atraktiivsema välimuse lisamiseks, kuna värvained ei lisa toidule mingit toiteväärtust. Tundliku seedimisega koertel võivad värvaineid põhjustada soovimatuid reaktsioone.

Valgud (loomsed valgud) / proteiin

Valguallikas on üks olulisemaid kriteeriume, mille põhjal toitu valida. Koostisega tutvust tehes, peaks esimene komponent kindlasti olema loomne valk (kana, kanalihajahu, lõhe, lõhejahu, kalkun, kalkunilihajahu jne).

Vältida tuleks koostiseid, milles kirjeldatakse umbmääraseid lihaallikaid (nt. loomsed saadused, kala kõrvalsaadused, linnuliha jne). Jälgi, et esimeseks komponendiks poleks kindlasti taimne valguallikas, kuna koerad omastavad eelkõige loomseid valke. Proteiinid koosnevad aminohapetest ja need on olulised sinu koera tervise jaoks. Toorproteiini ehk valgu sisaldus täiskasvanud koera toidus ei tohiks olla alla 18%.

Rasv

Rasv on samuti oluline toitaine, mis annab energiat. See tagab lisaks terved rakud, närvid ja lihased.  Mida kõrgem rasvaprotsent toidus, seda vähem tuleks seda koerale anda.

Kiudained

Teraviljad sisaldavad rohkelt kiudained, mida koer ei suuda hästi omastada. Kiudaine sisaldus toidus võiks jääda alla 4,5%. Kiudaineid on vaja, et tagada seedimises osalevate bakterite elutegevus.

Tuhk (anorgaaniline aine)

Näitab toidus olevat mineraalainete hulka.  Kvaliteetses toidus on tuhasisaldus alla 10%. Ülemäärane tuhasisaldus näitab, et toit on kokku pandud mitte eriti kvaliteetsetest algkomponentidest ning selle seedimisel langeb organismile - eeskätt neerudele - suurem koormus jääkainete ja ülemääraste omastamata ainete väljaviimisel.

Kassid on selles osas koertest palju tundlikumad - pikaajalisel liiga mineraalse toiduga toitmisel nende kuseteed praktiliselt ummistuvad. Kassidele peetakse soovitavaks isegi alla 7% tuhasisaldusega toitu.

Kaltsium & fosfor

Olulised mineraalained koeratoidus, mis toetavad koera luustikku ja hambaid.  Samas ei tohi mineraalainetega üle pingutada, kuna liigne kaltsium võib põhjustada luustiku väärarengut.

Omega 6 rasvhapped

Kaitsevad organismi põletikuliste reaktsioonide eest ja parandavad naha ja karva seisukorda.

Omega 3 rasvhapped

Vähendavad valulikkust liigestes ja põletike riski. Parandavad naha ja karva olukorda. Kaitseb närvisüsteemi kasvuperioodil ja hoiab kolesteroolitaseme kontrolli all.

Glükosamiin ja kondroitiin

Molekulid, mis on vajalikud normaalseks liigeste talituseks. Eriti suuretõulistel koertel, kuna liigeste probleemid on neil üks peamisi kaebuseid.

Täissööt

Segasööt, mis on oma koostiselt küllaldane looma päevase söödavajaduse rahuldamiseks.

Täiendsööt

Söötade segu, milles on suur teatud ainete sisaldus ja mis oma koostiselt sobib looma päevase söödavajaduse rahuldamiseks, kui seda kasutatakse koos teiste söötadega.

 

 

 Pilt: Petcurean.com

 

Lühidalt ülekaalulise koera/kassi toitmisest

11.11.2019
Lühidalt ülekaalulise koera/kassi toitmisest

Ülekaalulise koera ja kassi toitmine

 

Hinnanguliselt esineb kasside ja koerte seas ülekaalulisust 25%-il. Seda põhjustab vähese liikumisega eluviis, suurenenud maitseomadused loomatoidus ja teatud tõugude geneetilised eelsoodumused.

Ohud, mis varitsevad ülekaalulist koera ja kassi

Kassidel suurendab ülekaalulisus oluliselt diabeedi riski ning koertel võib see põhjustada probleeme liigestega ja lühendab oluliselt eluiga.

Kuidas sööta ülekaalulist kassi ja koera?

Kiudaineterikas dieet

Ollakse arvamusel, et loomale kiudainete rikka toidu söötmine on hea viis kaalulangetuseks. Põhjuse selles, et sellega tekitatakse lemmikule kiirem täiskõhu tunne.

Kuid kiudainerikkad toidud pole alati parimad variandid tulemuse saavutamiseks. Nendes toitudes on tihti väiksemas koguses asendamatuid rasvhappeid, mis toob endaga kaasa kuiva, ketendava või sügeleva naha.

Kalorite piiramine

Piirates kalorite tarbimist igapäevase toiduga, võite saavutada sama tulemuse, kui söötes madala kalorsusega toite. Kuid toidukoguse piiramine ei pruugi alati töötada, kuna loom võib hakata sinult lisatoitu nuruma.

Sellisel juhul võib otsida toite, milles on kalorite hulka kilogrammi kohta vähendatud. Oluline on meeles pidada, et kuigi soovituslikud toidukogused on piisavad, on need siiski vaid soovitused. Jälgi, kas toit langetab või tõstab su looma kaalu ning muuda vastavalt selle järgi toidukoguseid.

Et leida õige toit, milles on piisav kogus kaloreid kaalulangetamiseks, vaata pakendilt kilokalorite hulka. Kuigi mõned toidud on märgistatud dieettoitudena, võivad need olla sinu lemmiku igapäevase toiduga võrreldes sama kalorisisaldusega (sõltuvalt tootjast).

Maiused

Kui teie koer naudib maiused ja suupisteid, oleks hea teada nende kalorisisaldust, et mitte ületada päevast kalorinormi. Võite anda talle maiusena toorest porgandit, mis on maitsev ja vähese kalorisisaldusega.

Kui su kass naudib maiuseid, siis tuleks nende kogust piirata või jätta need dieedist üldse välja.

 

 

Allikas: Petcurean

Liigeste tervis koertel

11.11.2019
Liigeste tervis koertel

Koera liigeste tervis

 

Kõigil, kel on olnud liigestes artriit, võivad öelda, et see on kurnav seisukord, mis kindlalt halvab sinu elustiili. Sama kehtib ka meie karvaste sõprade kohta, koerte liigeste tervis on väga tähtis.

Koerte liigesed ja nende probleemid

Terved liigesed on eluliselt tähtsad, et koer oleks õnnelik ja aktiivne. Mõnel tõul on geneetiliste eripärade tõttu kalduvus liigeste probleemidele, näiteks suurt tõugu koerad nagu saksa lambakoerad, kuldsed- ja labrador retriiverid, bernhardiinid ja teised rasked suured koerad.  Need koerad kannatavad tihti puusa- ja/või küünarliigese düsplaasia käes, mis võib olla väga valulik ja põhjustab kroonilist lonkamist.

Puusaliigese düsplaasia

on haigus puusas, kus puusanapp on väärarenguga ning seetõttu ei saa reieluu liigeses korralikult fikseeritud. Selle tulemusena tekib liiges, mis ei libise sujuvalt vaid hõõrdub. Arvatakse, et põhjused on kas geneetilised, seotud suure kaalutõusuga, ülekaaluga, kehva toitumise või vähese puusa lihasmassi tõttu, mis toetaks puusi.

Küünarliigese düsplaasia

on seisund, mida põhjustab abnormaalne rakkude, koe või luu kasv, mis tekitab küünarliigeses väärarengut ja degeneratsiooni.

Kederluu väikest tõugu koertel

Paljud väikest tõugu koerad kannatavad kederluu probleemide käes (põlveliigesed tagajalgades). See seisund ilmneb kui koera põlvekeder on oma normaalsest asendist nihestunud. Kui see juhtub, saab selle tagasi esialgsesse asendisse, kui koera tagumiste jalgade nelipealihased lõõgastuvad ja pikenevad. Seetõttu hoiavad enamus koeri, kellel on selline seisund tekkinud, oma tagumisi jalgu üleval või hüppavad liikumisel.

Kutsikad ja liigeste tervis

Kui plaanite osta kutsikat, kelle tõul on eelsoodumus liigeste probleemidele, tuleks kindlasti aretajalt küsida, kas aretuseks kasutatud koeradel on tehtud vastavad terviseuuringud, mis on välistanud neil antud terviseprobleemid. Kuigi see ei anna garantiid, et kutsikatel ei teki liigese probleeme, on tõenäosus haigestumiseks väiksem.

Koera liigeste tervise toetamine

Kui sul on juba tõug, kellel on soodumus liigeste haigusteks, siis on võimalik  sinul oma sõbra liigeste tervist toetada.

Hoia oma koera tervisliku kaalu piirides, eriti kasvufaasides, kus koera luud on pehmemad. Pigem olgu koer kergemas kaalus kui ülekaalus, et vähendada pinget liigestele

Kui su koer on veel kasvufaasis, väldi pikka pingutavat füüsilist koormust (ära jookse koeraga mitmeid kilomeetreid ning ära lase tal hüpata mööbliesemetele või joosta liiga palju trepist üles-alla).

Hoia oma täiskasvanud koera heas füüsilises vormis, et tal oleks lihasmassi, et toetada tema liigeseid.

Toidulisandid ja koera liigeste tervis

On olemas toidulisandeid, mis edendavad su koera liigeseid

Munakoore jahu

Munakoore jahu on kuivatatud ja jahvatatud munakoor, mis tagab naturaalse kaltsiumiallika, et tugevdada luid. See sisaldab lisaks munakoore membraani, mis on glükosamiini, kondriotiini ja hüaluroonhappe ja kollageeni allikas, et toetada liigeste tervist.

Omega 3

Kalaõlid, mis sisaldavad Omega 3, on tugeva põletikuvastase toimega.

Glükosamiin ja kondriotiin

Glükosamiin ja kondriotiin on kõhre ja liigesevedeliku koostisosad ning usutakse, et need lisandid on efektiivsed, et toetada liigeseid. Loomatoitude koostisosad nagu näiteks kanajahu, mis sisaldab kõhresid, on glükosamiini ja kondriotiini allikaks.

Glükosamiin ja kondriotiin on ka saadaval puhastatud toidulisanditena. Arvatakse, et nende ühendite allikas mängib olulist rolli nende efektiivsuses. Puhastatud toidulisandid tunduvad olema efektiivsemad ja pakuvad rohkem kontrolli annustamise üle.

 

Liigeste tervise koha pealt ei ole garantiisid. Kui su loom vananeb, on üha tõenäolisem, et ta kogeb vähemalt mingil määral liigeste jäikust. Kuid hoides oma lemmikut heas vormis ja pakkudes talle toidulisandeid, et toetada tema lihaste tervist, on see parim mida teha saad, et koer elaks tervet ja aktiivset elu.

 

Allikas: petcurean.com

 

NB! Teadmiseks kutsikat ostes

HD - tähendab puusaliigese düsplaasiat

ED - tähendab küünarliigese düsplaasiat

Puusaliigese (HD) hindamine:

 1. puuduvad düsplaasia tunnused
 2. peaaegu normaalne liiges
 3. kerge puusaliigeste düsplaasia
 4. keskmine puusaliigeste düsplaasia
 5. raske puusaliigeste düsplaasia

 

Küünarliigeste (ED) hindamine:

 1. puuduvad düsplaasia tunnused
 2. kerge küünarliigese düsplaasia
 3. keskmine küünarliigese düsplaasia
 4. raske küünarliigese düsplaasia

Koerte kehakeelest

11.11.2019
Koerte kehakeelest

Koera kehakeel

 

On teada tuntud fakt, et koera kehakeel on väga efektiivne tema tunnete väljaselgitamiseks. Liiga tihti ei kuula inimesed, mida meie karvased sõbrad üritavad meile öelda, mis võib tuua kaasa soovimatuid tagajärgi või kaotatud võimaluse oma lemmikuga sügavamaid sidemeid luua. Kas sina tead, mida su koer sulle üritab öelda?

 

Koerte kehakeelest on palju kirjutatud ning on olemas palju oma ala eksperte, kes aitavad aru saada peenematest nüanssidest. Kuid on ka palju tahke, mis on lihtsasti tõlgendatavad, et saada aru oma koera meeleolust.

 

Millega väljendab koer oma tundeid?

 

Jälgides koerte puhul nende kõrvade asendit, pupillide laiendatust, pinget näos (eriti koonu ja otsaesise ümber), saba hoiakut ja kehakaalu jaotumist, aitab see sul märgata kas koer on lõdvestunud või hirmul, kas ta käitub alistava või dominantse maneeriga.

 

Rahulolev koer

 

Kui su koera pea on püsti, kõrvad üleval, liputab kergelt saba ja ta suu on veidi lahti ja lõdvestunult ning keharaskus on jaotatud ühtlaselt kõigile neljale käpale, siis võid eeldada, et koeral on kõik korras ning ta on lõdvestunud olekus.

 

Nauding ja staatuse näitamine

 

Kui koer on huvitatud millestki suhteliselt nauditavast, siis hoiab ta oma saba veidi kõrgemal ja liputab seda kergelt. Koon on pingevaba ja sa võid näha veidi keelt. Seda hoiakut võib koer näidata ka oma „alluvatele“, et näidata oma kõrgemat staatust karjas.

 

Ärritunud koer

 

Pinges, üles tõstetud saba, kuklakarvad püsti, ettekallutatud ja püsti kõrvad ning jõllitavad silmad annavad märku, et peaksid koerale rohkem tähelepanu pöörama. Ta huuled võivad keerduda, ta võib näidata oma hambaid ning rünnata. Hoia sellise koeraga vahet ja tagane.

 

Alistunud koer

 

Alistumist näitab koer langetatud peaga, pilgutab silmi ja hoiab neid poolkinni, kõrvad on tõmmatud taha, saba on madalal või jalgevahele tõmmatud, osaliselt kinnine suu ja noolekujuline keel ning võibolla on ülesse tõstetud ka käpp. See koer teadvustab sinu või teise koera kõrgemat staatust.

 

Lepitust otsiv koer

 

Kui alistuv koer viskab kõhuli, siis ta annab alla. Ta kõrvad on tõmmatud taha, pea on ära pööratud ning ta ei vaata sulle silma. Ta saba võib olla jalgevahele tõmmatud ja ta võib kogemata pissida. Ta tunnistab sind kui bossi ja su koer üritab sinuga lepitust leida.

 

 

 

Hirmunud koer

 

Hammustamine hirmust võib juhtuda kui su koer saadab sulle selgeid signaale, et ta ei taha, et talle lähenetakse. Hoiatusmärgid on laienenud pupillid, tagasi tõmmatud kõrvad, suu on pingul (tihti koer lõriseb), kuklakarvad püsti, saba on maas ja kange. Koera hoiab end madalal ning keharaskus on taguotsas. Sellest koerast tuleks samuti eemale hoida.

 

Väldi koeraga silmsidet

 

On hea meeles pidada, et enamikule koertele ei meeldi kui neile otse silma vaadatakse. Dominantne koer võib seda pidada väljakutseks ning võib rünnata. Seetõttu on igal aastal paljusid lapsi hammustatud näost. Lapsi peaks õpetama austama koera isiklikku ruumi ja mõistma, mil ei tohiks koerale läheneda.

 

Stress ja ebamugavustunne

 

Huulte lakkumine on veel üks vähe teada kehakeele vorm. Kui märkad, et su koer lakub palju oma huuli, kui kedagi pole läheduses, siis ta saadab sulle sõnumi. Huulte lakkumine on lepitav või rahustav žest, kui su koeral on stress või ta tunneb end ebamugavalt, kuna tema keskkonnas on miskit, mida ta peab ohtlikuks. Kuigi huulte lakkumist peetakse alistuvaks žestiks, on see märk sellest et koer on stressis ning sa peaksid oma koerale andma ruumi, et ta tunneks end mugavamalt. Pidev agressiivsus, mida su koer tajub võib viia kaitse käitumusteni, mida sa ei soovi.

 

Teades ja tundes oma koera kehakeelt, on sul oma lemmikuga tunduvalt lihtsam kontakti saada. Seega mõtle eelneva artikli peale ja mõista juba praegu teda hoopis paremini!

 

Artikkel: Petcurean

 

Loomatoidu säilitamine ja hoidmine

11.11.2019
Loomatoidu säilitamine ja hoidmine

 

Loomatoidu säilitamine ja hoidmine

 

Poest süüa ostes võtame iseeneselt mõistetavalt, et kontrollime kauba säilivuskuupäeva ning koju tuues hoiustame seda vastavalt, et vältida toidu kiiret riknemist. Samamoodi tuleks käituda ka loomale toitu ostes, et tagada oma lemmikule värske, kvaliteetne ja tervislik toit.

 

Loomatoidu säilivuskuupäev

 

Alustuseks vali koeratoit, mis on kõrgekvaliteediga ning pakub su loomale tasakaalustatud toitaineid. Jälgi pakendilt säilivuskuupäeva (tavaliselt kuivtoidul märgitud pakendi taha ning konservidel purgi alla).

 

Säilivuskuupäeva ületanud toitu, ei tohiks loomale anda, kuna selle toiteväärtus on langenud ning olulised vitamiinid ja mineraalained ei ole pakendil kirjeldatud kogustes.

 

Kui pakendit avades on tunda ebameeldivat lõhna või on näha, et toit on riknenud, siis seda oma loomale mitte anda.

 

Pakendi seisukord

 

Jälgi poes pakendi seisukorda, kui on näha, et see on katki, siis pakendile märgitud säilivuskuupäev pole enam sama.

 

Kuivtoidu hoiustamine

 

Hoiusta toitu jahedas ja kuivas kohas. Väldi kohti, kus võib tekkida kondensatsioon või suured temperatuuri muutused (nt. keldrid ja garaažid), mis toetavad hallituse ja bakterite kasvu ning toidu halvaks minekut.

 

Parim säilivus on originaalpakendis

 

Loomatoidud säilivad kõige paremini oma originaalpakendis, kuna seal on ümber rasvadest tekkinud barjäär. Avatud pakend pane kinni nt. klambri või pesulõksuga, et vähendada hapniku ligipääsu pakendile.

 

Toidu hoiustamise jaoks on mõeldud ka plastikkonteinerid, millel on õhukindel kaas, et hoida eemale erinevaid putukaid ja parasiite. Konteinerisse on soovitatav panna toit koos originaalpakendiga.

 

Kui valad toidu anumasse, siis tuleks seda pesta ja kuivatada iga koti valamisel. See takistab õlide läbiimbumist plastikusse ja ennetab toidu halvaks minekut.

 

Konservide hoiustamine

 

Konservid tuleks peale avamist katta ja hoiustada külmkapis (avatuna hoida maksimaalselt 5-7 päeva). Konservitoit või kuivtoit, millele on vett lisatud, tuleks koheselt tarbida või panna külmkappi, et vältida kahjulike bakterite kasvu. Kui konservi ei sööda ära nädalaga, võib selle sügavkülma panna.

 

Ära unusta regulaarselt pesta kõiki söögikausse, anumaid ja muid vahendeid, millega loomatoit kokku puutub.

 

 

 

Allikas: www.petmd.com

 

 

 

 

Toiduallergia ohumärgid koertel & kassidel

07.11.2019
 Toiduallergia ohumärgid koertel & kassidel

Toiduallergia ohumärgid koertel ja kassidel

 

Mis on lemmiklooma allergia?

Kas teadsid, et enesele teadmata võib olla su lemmikul toiduallergia? Toidutundlikkus lemmikutel on tõusuteel ning omanikud peaksid üha rohkem jälgima oma lemmikuid ning silmas pidama ohumärke, et leida lahendusi nende tervise edendamiseks.

 

On oluline teada, et kassid ja koerad näitavad toidu suhtes tundlikkust välja erinevatel viisidel. Oleme välja toonud põhilised sümptomid, mis võivad viidata sellele, et su lemmik on mõne või mitme koostisosa suhtes allergiline.

 

Kuidas väljendub allergia kassil?

Kassid, kel on toidu suhtes tundlikkust, võivad seda väljendada järgmiselt:

 • Seedehäired, oksendamine ja kõhulahtisus
 • Puhitus ja sellega kaasnevad sümptomid (gaasid)
 • Nahaärritus, mis on tüüpiliselt kasside puhul haruldane, võib olla samuti märk sellest, et kass on mõne koostisosa suhtes allergiline.

 

Kuidas väljendub allergia koeral?

Koertel, kel on toidu suhtes tundlikkust, võib esineda järgmisi sümptomeid.

 • Üleliigne käppade lakkumine või närimine, mille tulemusel käpad muutuvad punakaks.
 • Kroonilised või korduvad kõrvapõletikud
 • Karvkatte hõrenemine, laikude tekkimine
 • Sügelemine ja lööbed, eriti koera näo, jalgade, kõrvade ja kaenlaaluste juures
 • Oksendamine ja kõhulahtisus (mis võib tekkida ka aja jooksul, kui söödad pidevalt sama toitu)

 

Kui su lemmik kannatab ülal loetud sümptomite käes, siis võib see olla märk sellest, et sinu koeral on toidu suhtes tundlikkust. Toidu vahetamine on tihti parim leevendus probleemile. Tuleks vaadata, et uues toidus on uus proteiiniallikas ning kindlasti kvaliteetsed koostisosad. Palju probleeme tekitab ka lisaks nisu, maisi ja soja sisaldus toitudes, mistõttu võiks olla ka need toidust täielikult elimineeritud.

 

Hoolikas toiduvalik aitab ennetada ja leida lahendusi probleemidele, mis häirivad sinu lemmiku seedesüsteemi tööd. 

 

Tutvu meie teraviljavabade koeratoitudega!

 

6 asja mida pead teadma küüliku väljaheidetest

21.10.2019
6 asja mida pead teadma küüliku väljaheidetest

6 asja, mida pead teadma küüliku väljaheidetest

Kas teadsid, et küülikud tihtipeale teesklevad, et nad on terved – isegi kui nad ei ole? Õnneks jänese väljaheited ei valeta. Loe edasi, et saada teada kõike küüliku kakast ja kuidas sa saad neid hoida tervena ja õnnelikuna.

Küülikud ja nende harjumused

Küülikud peavad sööma oma kakat, et püsida tervena – jah, sa lugesid seda õigesti. Kui söödud toit läbib seedeelundkonda esimest korda, siis ei ima see kõiki vajalikke toitaineid ning seetõttu peab küülik toitu veel teist korda seedima. See tagab toitainete õige jaotumise ja kasutamise.

Väljaheidete tundmaõppimine

Jänestel on kahte tüüpi väljaheiteid: pehmed ja kõvad pabulad. Esimest tüüpi väljaheiteid jänesed söövad. Pehmed väljaheited näevad välja nagu kokku kleepunud viinamarjakobarad ning on tihti mustad ja läikivad. Need väljaheited on mikroorganismide rikkad. Teist tüüpi väljaheited on väiksed helepruunid kõvemad pabulad.

Väljaheidete jälgimine

Kui sa oled küüliku omanik, siis sa pead õppima vaatama tema väljaheiteid, kuna see annab sulle aimu tema tervise kohta. See on oluline, kuna jänesed kipuvad oma tervisehädasid peitma. See on kaitsemehhanism, mis aitab neil looduses ellu jääda. Kui märkad liiga palju pehmeid väljaheiteid, siis on see märk sellest, et midagi on valesti. Tavaliselt sa ei märkagi neid, kuna jänesed söövad need enamasti koheselt oma tagumiku küljest ära.

Piisavalt peaks olema ka normaalseid kõvemaid pabulaid. Kui neid on vähe või neid on jäänud vähemaks kui tavaliselt, viitab see tõsistele seedimishäiretele, mille korral tuleks konsulteerida veterinaariga.

Liiga palju häid asju?

Kui märkad palju pehmeid väljaheiteid, siis võib see olla märk sellest, et küülik sööb heina asemel liiga palju maiustusi ja ’kontsentraat’ toite. Hein tagab kiudaineid, mis on vajalikud, et küüliku magu töötaks korralikult ning peaks olema küüliku dieedis esimesel kohal.

Liiga palju pehmeid väljaheiteid võib tähendada, et su küülik on haige. Üldjuhul saab probleemist lahti, kui vähendada maiustuste ja kontsentraat toitude hulka ning suurendada heina kogust. Kui aga see ei aita, tasuks ühendust võtta veterinaariga.

Kuidas aidata küülikul toota rohkem ’häid väljaheiteid’

Küülikud vajavad palju heina, et toota normaalseid pabulaid ning vedelat väljaheidet. Jänesed vajavad umbes oma kehasuuruse jagu heina päevas. Peotäis värskeid rohelisi salateid ja juurvilju (brokkoli, kapsas, spinat või värsked maitsetaimed on hea valik) aitavad su küülikul olla terve.

Hoia küüliku tagumik puhas

Pehme või kleepuv väljaheide võib jääda su küüliku tagumiku külge kinni, mis meelitab ligi kärbseid ning võib põhjustada tõsiseid tervisehädasid (loe rohkem Kärbeste rünnak). Kui tagumik on määrdunud, siis pese seda õrnalt sooja veega ja kuivata hoolikalt!

 

Allikas: Supreme Pet Foods

 

 

Kui võtad koju küüliku

24.09.2019
Kui võtad koju küüliku

Näpunäiteid esmakordsele küüliku omanikule

Küülikud on armsad ja pehmed väikeloomad. Kas oled otsustanud võtta ühe endale koju? Toome välja põhilised asjad, mida peaks üks esmakordne küülikuomanik teadma, et kasvatada terve ja vahva lemmik.

Küülikud on ööloomad

Küülikud on loomupäraselt kõige aktiivsemad öösel ja varahommikul ning võivad teha küllaltki palju lärmi, sel ajal kui pererahvas magada üritab.

Küülikud on osavad puuri ragistajad, puuri põhja kraapijad, veepudeli näksijad ja muu ebameeldiva heli tekitajad (eriti need, kes saavad vähe puurist väljas ringi kepselda). Seetõttu peaks arvestama, et küülik vajab ka päevasel ajal tegevust ja piisavalt palju liikumisvõimalust, et öösel ei hakkaks igavlev loom teid häirima.

Kui vanaks küülik elab?

Küülikute eeldatav eluiga on 8-12 aastat ja looma eest tuleb hoolitseda päevast päeva terve tema eluea.

Küüliku puur ja selle puhastamine

Ühel küülikul peaks olema kindlasti puur, mis on tema enda pesa. Puur olgu piisavalt suur, et küülik seal vabalt toimetada saab.  Ka kodustes tingimustes vajavad nad ühte kindlalt kohta, mis on nende oma ja kus nad tunnevad end turvaliselt. Võimalusel võiks puur asuda toa nurgas. Kindlasti peab olema puuri küljes veepudel, milles on alati saadaval värske vesi. Puuri võiks ära mahtuda ka WC-nurk (küülikuid on võimalik potitreenida). Kuna küülikud on uruloomad, siis võiks puuris olla ka majake või pesa, kuhu küülik end saab ära peita.

Puuri võiks kergelt puhastada iga päev: korja ära suuremad pissiloigud, kuna neil on kombeks kiirelt haisema hakata. Vajadusel võib lisada juurde veidi aluspanu.

Suurpuhastust peaks tegema kord nädalas, pestes korralikult ära terve puuripõhja ja vahetada ära kogu aluspanu. (Aluspanuks võib kasutada saepuru, saepuru graanuleid või põhku).

Küüliku toit ja maiused

Küülikul peab olema kogu aeg ees hein ja puhas vesi. Hein peaks moodustama suurema osa küüliku dieedist, kuna hein sisaldab palju kiudaineid, vitamiine ja mineraale. Heina närimine annab neile lisaks tegevust ja vähendab muude asjade närimist.

Lisaks võib anda ka erinevaid poes müüdavaid küülikutoitusid, kuid mitte ületada soovitatud päevast kogust pakendil, kuna see kõrgendab riski ülekaalulisusele. Jälgida tuleks ka kindlasti, et toidud ei sisaldaks suhkruid, kuna need tekitavad hamba- ja seedimisprobleeme.

Maiustusteks on soovitav anda värskeid juur- ja puuvilju ning salatilehti. Eriti hästi maitsevad porgand, kaalikas, hiina salat ja õun. Õuna tuleks anda väiksemas koguses, kuna see võib tekitada küllikule gaase. NB! Õunaseemned ei tohi küülikule anda. Võib anda ka viinamarju, pirni, apelsini ja kuivatatud marju, aga samuti väiksemas koguses.

Küülikukindel tuba

Kui lased küülikul toas vabalt ringi liikuda, siis peaks tuba olema küülikukindel. Küülikud armastavad närida juhtmeid, tapeeti, mööblit ja muid asju. Kõik see võib olla küülikule ohtlik ning seetõttu tuleks tuba kriitilise pilguga üle käia, arvestades, et küülikud suudavad täiskasvanuna hüpata päris kõrgele.

Peida ära kergesti kättesaadavad juhtmed. Korja laudadelt ja kappidelt ära esemed, mis on loomale ohtlikud (nt. mürgised taimed, kodukeemia jne.) Blokeeri kohad, kuhu küülik võib kinni jääda (nt. diivani- ja voodialused).

Küülikud ja haigused

Küülikuid ja nende käitumist tuleb hoolega jälgida, kuna tavaliselt haigestuvad nad kiirelt ja see võib muutuda eluohtlikuks. Jälgima peab igapäevaselt kindlasti, kas loom on aktiivne ning kas ta sööb piisavalt. Kui märkad, et küülik on loid, või pole paar päeva söönud, tuleks koheselt pöörduda veterinaari poole. Ka vesised ja punetavad silmad on märk haigusest. Vaata ka küüliku kõrvasid, et neil poleks lestasid või kärnasid.

Kord aastas tuleks käia küülikut ka vaktsineerimas, kuna eriti suvel on neil oht haigestuda ränkadesse viirushaigustesse (nt. müksomatoos), mida levitavad kärbsed ja sääsed.

Küülikud ei talu otsest päikest ega liigset kuumust. Kui looma peetakse suvel väljas puuris või aedikus, peab olema küülikul võimalus piisavalt juua ning vari päikse ja vihma eest.

Küülikud ja mänguasjad

Küülikuid on iseloomult erinevaid, mõned armastavad mängida kõlisevate mänguasjadega ja vetsupaberirullidega, kuid on ka neid, kes eelistavad mitte neist välja teha. Loomapoodides on müügil erinevaid mänguasju, mis aitavad su küülikut tegevuses hoida. Eriti hästi sobivad mänguasjad, mille sisse saab panna maiuseid või heina.

Küülikute käitumine

Küülikute puhul tuleks arvestada, et neile väga ei meeldi, kui neid sülle võetakse, seetõttu ei sobi nad väikestele lastele, kes tahavad neid pidevalt katsuda ja üles võtta. Kui aga tekib vajadus neid üles võtta, siis peaks õppima selgeks õige tehnika kuidas seda teha (kindlasti mitte kõrvadest). 

Mõned küülikud tulevad nuruvad ise pai. Nad naudivad kui sa neid kõrvade tagant või selja pealt sügad. Pepu pealt intensiivselt sügades hakkab enamus küülikuid end selle peale kontrollimatult mõnuledes keelega limpsama. Kuid on ka küülikuid, kes hellustest lugu ei pea.

Kui küülik on pahane, siis ta krigistab hambaid või peksab oma tagumisi jalgu vastu maad. Sellisel juhul on targem küülikul lasta maha rahuneda, kuna ta võib näksata.

Üldjuhul on küülikud väga toredad ja vahvad kaaslased, kellele meeldib ringi joosta ja igasuguseid trikke teha. Nad pakuvad palju rõõmu ja nende väike armas nina teeb tuju alati rõõmsaks.

 

Muutused Enova pakenditega

14.09.2019

 

Enova koeratoitude sari on viimase aastaga läbi teinud suured muutused ja on nüüd lõpuks täiesti valmis.

Jaguneb see nüüd kolmeks sarjaks:

 • Formula
 • Mono
 • Lifetime

Kui Formula ja Mono sarja oleme juba hästi vastu võtnud, siis nüüd on aeg Lifetime sarja tutvustada.

 

Lifetime Maintenance ühendab endas endised Maintenance ja Suuretõulise koera toidud. 

 

Lifetime Maintenance on sobilik kõikidele täiskasvanud koertele. Kana ja munad tagavad kõrgelt seeditava proteiini, milles on rikkalikult aminohappeid (aitavad hoida lihaseid ka aktiivsetel ja töötavatel koertel). Õieti balansseeritud omega 6 ja 3 rasvhapped edendavad karva ja naha olukorda. Lisatud on ka kondriotiini ja glükosamiini, et hoida liigesed tervete ja paindlikutena.

 

Saadaval 2kg ja 12kg pakendid.

Lifetime Ageing ehk endine Light seenior koera toit, on mõeldud nüüd seenior koertele (+7 aastat), kui ka koertele, kes vaevlevad kaaluprobleemide käes. 

 

Nii seenior koerad, kui külekaalulised koerad vajavad dieedi valimisel erilist tähelepanu. Seetõttu on Lifetime Ageing toidus kontrollitud koguses kalorid ja rasvad. Lisaks on selles kõrge glükosamiini ja kondriotiinsulfaadi sisaldus, mis aitab hooldada sinu lemmiku liigeseid.

 

Saadaval 2kg ja 12kg pakendid.

Lifetime Growing ühendab endas Suuretõulise kutsika ja Kutsika/juunior toidud.

Enova Lifetime Growing toetab kutsikatel balanseeritud kasvamist (sobib igale suurusele ja tõule). See tagab neile kõik, mida nad vajavad, et kasvada terveks täiskasvanud koeraks. Kõrge kanaliha sisaldus tagab kõrge väärtusega proteiiniallika, mis on väga oluline kasvamise ajal, kuna see aitab areneda kudedel ja organitel. Riis, ainuke lisatud teravili, on gluteenivaba ja aitab ennetada seedehäireid, mis võivad kutsikaeas esineda. Lisatud kondriotiin ja glükosamiin edendavad liigeste ja luude balanseeritud arengut (ka suurt tõugu kutsikatel).

Sobib kutsikatele kuni 12 kuud ja tiinetele/imetavatele emastele.

 

Hetkel saadaval 2kg pakendites

(Varsti saadaval ka 12kg pakendis).

 

 

 

Mis on holistiline loomatoit ning miks seda oma lemmikule anda?

06.08.2019
Mis on holistiline loomatoit ning miks seda oma lemmikule anda?

Mis on holistiline loomatoit ja miks seda oma lemmikule anda?

 

Loomatoitu valides on inimesed muutunud teadlikumaks ja vaadatakse hoolikalt ka koostist ning üha enam valitakse kvaliteetsemaid tooteid. Järgnevas artiklis toome välja, mis teeb toidu holistiliseks ning miks eelistada just seda madalama kvaliteediga toitudele.

Mis on holistiline koera- või kassitoit? 

Holistilised koera- või kassitoidud annavad sinu lemmikule kõige paremaid toitaineid ja on loodud, et saavutada parim balanseeritud toiteväärtus. Lisaks toetavad need üleüldist looma heaolu. Koostisosad on valitud pidades silmas nende unikaalseid omadusi (nt. suurem rasvhapete sisaldus või  paremini seeditavad proteiinid). Holistilised toidud on valmistatud inimtoiduks kõlblikutest koostisosadest.

 

Holistiline- või madala kvaliteediga toit?

Holistilist toitu ei saa võrrelda enamuse poe toodetega, mille põhiline eesmärk on madalad tootmiskulud, mis omakorda tähendab halvema kvaliteediga koostisosi. Holistilised toidud on loodud silmas pidades iga koostisosa vajalikkust.

Madala kvaliteediga toidud sisaldavad aga ballast- ehk täiteaineid (nt. mais, taimsed ja loomsed kõrvalsaadused), mis ei anna su koerale või kassile muud kui täis kõhu tunde (inimese puhul võrreldav kiirtoiduga). Sellepärast kipuvad paljud loomad üle sööma, kuna nad ei saa oma toidust piisavalt toitaineid, mineraale ega vitamiine. Lisaks võib loomal esineda tuhm kasukas, energia puudus, üleliigne roojamine, kõhulahtisus ja muud seedehäired.

Loom, kellele söödetakse kõrge toiteväärtusega toitu (holistiline või mitte), on aktiivsem, valvsam, tervema kasukaga, esineb vähe või mitte üldse kõhugaase, tekitab vähem väljaheiteid ning väheneb kõhulahtisuse oht.

 

Miks on holistiline toit õige valik?

Üldiselt on holistiline toit siiski parem enamustele loomadele, et tagada balanseeritud ja kõrge toiteväärtusega dieet, mis parandab oluliselt looma heaolu. Kuid ei ole õige öelda, et holistiline toit on parim kõikidele koertele või kassidele, kuna loomadel on erinevad vajadused ning neil võib esineda allergiaid või muid tervislikke seisundeid, mida võib olla parem kontrollida teiste variantidega. 

Holistilised toidud on kõrge lihasisaldusega ning saadaval on erinevate proteiiniallikatega tooteid (nt. lambaliha, kanaliha, kalkuniliha, pardiliha, veiseliha, ulukiliha jne).

 

Holistilist koera- või kassitoitu leiad ka meie kauplustest ja veebipoest. Vaata lähemalt!

Go!

Now Fresh

 

Suvine oht küülikutele - Kärbeste rünnak!

30.07.2019
Suvine oht küülikutele - Kärbeste rünnak!

Suvine oht küülikutele - kärbeste rünnak!

Suvekuudel kimbutab küülikuid kärbeste rünnak (flystrike). See on põhjustatud kärbeste poolt, kes munevad oma munad sinu küüliku, nende väljaheidete või päraku peale. Kui see juhtub, siis munadest kooruvad vaglad, kes toituvad jänese väljaheidetest ja see võib tekitada ebameeldiva kahjurirünnaku, mida on kahjuks raske ravida ja võib muutuda kiirelt surmavaks. Kohe kui avastad oma loomal märke kärbeste rünnakust, tuleks ta viia koheselt loomaarsti juurde.

Kuidas hoiduda kärbeste rünnakust?

Kui haigus tabatakse võimalikult varakult on võimalik küülikut edukalt ravida, kuigi ennetus on parem kui ravim. Efektiivne puurihügieen, tervislik dieet ja hea tervishoid on parim kaitse. Järgi nelja lihtsat nõuannet kindlustamaks, et sinu küülik pole ohus.

Igapäevased kontrollid

Eksamineeri oma küülikut iga päev, olenemata sellest kas nad elavad väljas või toas. Jälgi eriti hoolikalt küüliku peput ja vaata, et karv oleks puhas, kuiv ja kakast määrdumata. Kärbseid meelitab ligi kakane pepu või kõhulahtisus.

Kui küüliku tagumik on must ja ei ole märki kahjurirünnakust, loputa ala ettevaatlikult sooja veega. Kuivata küülik põhjalikult ja pane ta sooja ning kuiva keskkonda (väldi suvekuudel liiga kuumi temperatuure – põhjustab ülekuumenemist). Kui märkad vaklasid, võta koheselt ühendust oma veterinaariga.

Õige dieet

Hoolitse selle eest, et küüliku dieet oleks balanseeritud ning kiudainete rikas. Küülikul peab ees olema palju heina, et vältida kõhuhädasid.

Räpane pepu võib olla märk sellest, et sinu küüliku dieet on kiudainete vaene. Jälgi küüliku väljaheiteid, kuna see annab märku, kas küüliku kõht on korras. Puuris peaks näha olema palju ümmargusi kuivi väljaheiteid. Kui näed pehmeid ja märjemaid palle (mis kleepuvad tavaliselt kokku), siis sinu küülik saab tõenäoliselt liiga palju täiendtoitu ning maiuseid ja liiga vähe heina. Sellised junnid meelitavad kohale kärbseid.

Nende ilmnemisel suurenda heina portsjoneid (võid neid peita erinevate papist tunnelite või mänguasjade sisse, et küülikul oleks lõbusam).

Vaata, et täiendtoidu kogused oleksid õiged. Selleks pead teadma oma küüliku kehakaalu ja andma neile umbes 25grammi toitu iga kilogrammi kohta päevas. Jaga see portsjon kaheks (hommikusöök ja õhtusöök).

Vähenda suhkrustatud maiuste osakaalu ning asenda need roheliste lehtedega. Küülikule on ohutu anda brokkolit, kapsast, spinatit ja värskeid maitsetaimi.

 

Igapäevane hügieen

Vaheta määrdunud aluspanu iga päev – eemalda väljaheited ja märg aluspanu. Must puur ja aluspanu tõmbavad kärbseid ligi. Kasuta ohtralt hea imavusega aluspanu jänese tualeti-alas, et vältida liigset niiskust.

Tee suurpuhastust korra nädalas

Puhasta puuri põhjalikult vähemalt kord nädalas. Eemalda kõik puurist ja võimalusel desinfitseeri kogu sisu.

 

 

 

Allikas: Supreme Petfoods

 

 

Kui võtad koju tšintšilja

13.01.2019
Kui võtad koju tšintšilja

Näpunäiteid esmakordsele tšintšilja omanikule

Tšintšiljad on mängulised, sõbralikud ja väga intelligentsed väikeloomad. Neil on omad harjumused ning nende päevane rutiin peaks olema nii loomulik kui võimalik. Tšintšiljad on ööloomad, kuid kuna nad on sotsiaalsed loomad, siis nad adapteeruvad sinu eluviisiga, et saaksid nendega mängida (soovitavalt iga päev samal ajal).

Kui võtad koju tšintšilja

Enne tšintšilja koju toomist veendu, et sul on olemas kõik vajalik, et saaksid ta panna oma uude kodusse esimesel võimalusel. Nad vajavad umbes 24 tundi kohanemisaega. Ei soovitata oma tšintšiljat esimestel päevadel väga puudutada. Kui ära unusta temaga rääkida ja talle seltsi pakkuda, kuna ta võib oma õdedest-vendadest puudust tunda.

Lihtsalt anna talle piisavalt puhast vett ning sööda talle esialgu vaid heina, et vältida seedimisega seotud ärritusi. Sa saad aru, et sinu tšintšilja on oma uue koduga kohanenud kui ta hakkab sööma, jooma ja end puhastama.

Mida tšintšilja sööb?

Tšintšiljadel on väga tundlik seedesüsteem. Ta vajab iga päev hea tervise jaoks tasakaalustatud toitumist ja värsket heina, et tagada piisavalt kiudaineid ja mineraale. Vaja võib minna ka näriliste kivi või ohutuid oksakesi, millega oma hambaid kulutada.

Tšintšilja dieet peab olema väikse rasvasisaldusega ja nad ei tohiks kunagi saada päevalilleseemneid või pähkleid, kuna nad kalduvad kergesti ülekaalulisusele ja see võib pikaajaliselt mõjuda surmavana.

Tšintšiljad vajavad toitmist iga päev (hommikul ja õhtul). Hea kvaliteediga, raske savikauss hoiab toidu puhtana ja ennetab kausi ümberlükkamist. Kausse tuleks puhastada iga päev. Maiusena võid talle anda aeg-ajalt õunatükke või porgandit. Võid anda ka värsket heina või peterselli, kuid arvesta, et liiga palju värsket võib põhjustada kõhulahtisust.

Värske vesi peab neil alati ees olema!

Kuhu tšintšilja elama panna?

Tšintšiljad vajavad piisavalt ruumi magamiseks, söömiseks ja ringi jooksmiseks. Nad on sotsiaalsed loomad ja võimalusel tuleks neid pidada samasoolistes paarides või gruppides.

Tšintšiljasid tuleb pidada tubastes tingimustes ja temperatuur võiks olla püsiv, eemal otsesest päikesevalgusest ja teistest loomadest. Nad vajavad turvalist ja ruumikat puuri, millel oleks ronimisala, magamisnurgake ja liivavann. Osta suurim puur, mida saad lubada, sest nad veedavad suure osa oma elust selles puuris. Ära kunagi pea neid plastikust puurides, kuna nad võivad seda närida ja plastik on neile seedides ohtlik.

 

Suvel soojemate ilmadega võid lasta tšintšiljasid ka õue väikseks füüsiliseks koormuseks, juhul kui sul on olemas kindel ja ohutu aedik, kus saad neid jooksutada. Ööseks too nad alati tuppa tagasi.

Aluspanu

Puuri puhasta regulaarselt. Igapäevaselt tuleks eemaldada väljaheidetega kokku saanud aluspanu. Korra nädalas tuleb teha põhjalik puhastus, eemaldades kogu aluspanu.

Saadaval on palju erinevaid tüüpe aluspanu, kuid parimad on naturaalsed tooted, millest on tolm eemaldatud, kuna see vähendab ärritusi silmadele ja hingamisteedele.

Vannitamisliiv

Tšintšiljad peaksid liiva sees vannitama iga päev, et hoida oma karva tervena. Aseta hea kvaliteediga liiv kõrgema äärega kaussi ning luba tal seal sees ringi püherdada. Liivavann aitab eemaldada üleliigseid õlisid. Määrdunud liiv tuleks koheselt ära koristada ning kord nädalas vahetada ära terve liiv.

Tšintšiljasid ei tohi pesta veega, kuna nende karv imab vee enda sisse ning seda on väga raske ära kuivatada.

 

 

 

Allikas: Supreme PetFoods

Teadaanne nimevahetusest

03.10.2018

Armsad kliendid,

 

Seoses kaubamärgi nimevahetusega on meie kauplustel uuenenud nimi - Penner lemmikloomapood.

Meie kauplused tunned ära järgneva logoga:

MEIE KAUPLUSED LEIAD:

Tartu Aardla Selveris (Võru 77)

Tallinna Sikupilli keskuses (Tartu mnt. 87)

 

Meie e-pood jääb jätkuvalt penner.ee ja lemmikloomad.ee, et leiaksite meid kiirelt ja mugavalt üles. 

 

Tervitades,

 

Penner OÜ meeskond

Hinnasula 2018

24.09.2018

HINNASULA 2018 Penner OÜ müügikohtades

 

Tingimused

 

 KOGU KAUP KUNI -20% (E-poes & Kauplustes)

 

 - Tallinna Sikupilli lemmikloomakauplus (Tartu mnt.87)
 - Tartu Aardla Selveri lemmikloomakauplus (Võru 77)
 - www.lemmikloomad.ee

 

 Soodustuse rakendumiseks kaupluses ütle müüjale enne ostu sooritamist kindlasti salasõna "HINNASULA".

 

 Kauplustes kõik kaubad -20% (v.a Celtic Connection & Royal Canin). 

 

 E-poes kõik kaubad kuni -20% kõikidele klientidele.

 

 E-poes tasuta transport tellimustele al.60€

 

 Kampaania kestab 5.11 kuni 15.11.2018

 

Now Fresh Loosimäng Aprill 2018

03.04.2018


Now Fresh loosimängu reeglid

1) Osalemiseks osta Penner OÜ Kauplustest ükskõik, millist go! või Now Fresh koeratoitu.

2) Saada meie meilile, loos@penner.ee, ostutšeki number koos oma andmetega (nimi & telefon). Tartu Aardla Selveri Lemmikloomapoes on võimalik jätta oma tšekk andmetega spetsiaalsesse kogumisanumasse.

3) Arvesse lähevad kõik 3.-30. Aprill 2018 tehtud ostud, kus on täidetud kõik üleval nimetatud osalemise tingimused ning meil on saadetud loos@penner.ee hiljemalt 1. Mai 2018.

4) Loosimine toimub Mai 2018 esimesel nädalal ning võitjaga võtame ise ühendust, kas meili või telefoni teel. Samuti teatame võitjast meie facebooki lehel (https://www.facebook.com/PennerOU/) ja selle postituse all.

5) Auhinnaks on üks 11,3kg Now Fresh Suuretõulise koera toit (valik: Adult või Seenior).

6) Auhinna saab kätte vabalt valitud Penner OÜ kauplusest ID-kaardi esitamisel müüjale.

 

ENOVA SOODUSKUPONGIDE TINGIMUSED 2017

03.11.2017

Tartu Rahvusvahelisel näitusel 04.-05.11.17 jagame välja sooduskuponge ENOVA koeratoitudele.

Sooduskupongide kasutamise tingimused on järgmised:

20% ALLAHINDLUS ENOVA KOERATOITUDELE

Sooduskupong võimaldab Teil saada ühelt ostult -20% soodustust ENOVA koeratoitudelt ZooLuxi poodides ja e-poes.

Tingimused:

 • Kupong kehtib vaid ENOVA koeratoitude ostmisel ZooLuxi poodides ja e-poes.
 • Kupongile ei lisandu muud toodetele kehtivad allahindlused (sealhulgas kennelite soodustus).
 • ZooLuxi kauplustes tuleb kupong esitada müüjale enne maksmist. Kupong tagab ühekordse soodustuse.
 • ZooLuxi e-poes (www.lemmikloomad.ee) tuleb kupongi soodustuse saamiseks registreerida end kasutajaks ja sisse logida. E-poes kujuneb lõpphind välja toote tavahinnast. Kupongi kood tuleb sisestada ostukorvis „kupongi kood“ asemele.
 • Sooduskupong kehtib kuni 31.12.2017

Jõulukassi Fotokonkurssi võitja

27.12.2016

 

Armsad sõbrad,

Meil on hea meel teatada, et meie fotokonkurssi võitjaks osutus Piret P. ja tema vahvad triibulised kassid.

Võitja sai oma kassidele auhinnaks vahva kraapimislossi. 

 

Järgmise korrani!

ZooLux

ZooLuxi Jõulukassi Fotokonkurss

18.12.2016

Armsad sõbrad!

ZooLux annab teada, et käima on läinud Jõulukassi fotokonkurss, kuhu ootame osalema kõiki jõulumeeleolus kasse. Konkurss kestab 09.12-26.12.2016.

Osalemiseks tutvu reeglitega ja lisa pilt siin: https://www.facebook.com/PennerOU/app/292725327421649/…

Mobiiliga lisa pilt siin: https://goo.gl/n5j8et

Ootame osalema kõiki vahvaid käpalisi! Kõik osalised saavad lisaks ka meie e-poe (www.penner.ee) ühekordse -10% kupongi.

Päikest!

UUS! Supreme Original ja Selective toidud väikeloomadele

11.09.2016

Supreme Originaal valik väikeloomadele

Tagab väikeloomadele toiteväärtusliku ja tasakaalustatud toitumise. Kõik toidud on loodud, et tagada sinu loomale vajalik kogus proteiini, energiat, kiudaineid (tervete hammaste ja kõhu jaoks), õlisid (terve naha ja läikiva kasuka jaoks) ja vitamiine ning mineraale.

Kui sinu lemmikul on tekkinud selektiivne söömine st. loom jätab süües alles teatud graanulid, siis ta ei saa endale piisavalt vajalikke aineid. Jälgi sellist käitumist ning vaata, et lemmik sööks ära terve portsjoni. Kui ei, siis paku oma lemmikule toitu Selective sarjast, mis on loodud välistamaks selektiivset söömist.

Ära unusta pakkuda oma lemmikule värsket heina! Sinu küülikul, meriseal, tšintšiljal ja deegul peaks olema värske hein piiramatus koguses ees. Puhas vesi peab olema samuti pidevalt tagatud.

SUUNDU OSTMA 

Supreme Selective valik väikeloomadele

Selective sari on loomaarstide poolt soovitatud väikelooma toidud, mis tagavad tasakaalustatud toitumise väikestele loomadele. Selective sari on loodud, et välistada selektiivset söömist andes sinu lemmikule kõik, mida ta vajab, et olla terve ja õnnelik.

Selective retseptid ei sisalda suhkrut. Suhkrud lõhuvad hambaid, põhjustavad seedimishäireid ja põhjustavad nahaprobleeme. Jälgi, et ka teistes söökides, mida loomale annad pole varjatuid suhkruid (nt. melass, siirup, glükoos ja sahharoos).

Ära unusta pakkuda oma lemmikule värsket heina! Sinu küülikul, meriseal, tšintšiljal ja deegul peaks olema värske hein piiramatus koguses ees. Puhas vesi peab olema samuti pidevalt tagatud.

SUUNDU OSTMA 

Kallid püsikliendid!

06.07.2016

Meie kaupluste püsiklientidele on juba loodud kasutaja meie e-poes. Teie kasutajanimi on teie e-meili aadress. E-poes sisse logides klikkige salasõna sisestamise aknakese all "Unustasin salasõna" peal, siis süsteem genereerib teile uue salasõna ning see saadetakse teie e-meilile.

Nüüd müügil NOW FRESH™ kassile ja väikest tõugu koerale!

30.06.2016

NOW FRESH™ on uus kvaliteetne teraviljavaba kuivtoidu sari koertele ja kassidele Kanadast.

NOW FRESH™ Kassile ja Koerale

Maitsvad retseptid, mis on valmistatud värskest kalkuni-, lõhe- ja pardilihast. Sisaldab lisaks 100% värsket omega 3 & 6 õlisid kookospähklitest ja rapsist.

Ei sisalda teravilja, gluteeni, nisu, veiseliha, maisi, soja, loomseid kõrvalsaadusi ega kuntslike säilitusaineid.

Kassile müügil 1,81kg pakkides

Koerale müügil 2,72kg pakkides