• Tasuta transport alates 100 eurost
  • Kiire kohaletoimetamine
  • Sisseloginud kasutajatele tavahinnaga tooted -5%

Näpunäiteid esmakordsele kassipoja omanikule

05.12.2019
Näpunäiteid esmakordsele kassipoja omanikule

Näpunäiteid esmakordsele kassipoja omanikule

Kui sa oled astunud julge sammu ja omale võtnud esmakordselt kassipoja, siis võib uus pereliige alguses ärevust tekitada – kas ma teen ikka kõike õigesti? Kogusime kokku mõned näpunäited, mida võiksid teada kassipoja kasvatamisest:

·         Kassisõbralik elamine

Kui sa pole seda juba teinud, siis peaksid oma elamise muutma kassipoja kindlaks samamoodi nagu teeksid seda beebiga. Kõnni oma kodus ringi ja elimineeri ohud (nt. elektrijuhtmed, nähtaval olevad pistikupesad, asjad mida kassipoeg ümber võib lükata, ohtlikud puhastusvahendid, mürgised taimed, rippuvad juhtmed jne).

·         Hea loomaarst

Külasta loomaarsti, kes kontrollib kassipoja tervist (parasiidid, põletikud ja muud tervisehädad). Vastavalt kiisu eale, tuleb teha ka vastavad vaktsineerimised, ussikuurid ja vajadusel ka kirbu- ja täitõrje.

·         Kaks on parem kui üks

Kaalu kahe kassipoja võtmist, kui sul pole juba noort kassi kodus. Kaks kassipoega õpivad kiiremini kasutama liivakasti, nad aitavad üksteisel energiat kulutada, nad on rohkem sotsialiseeritumad ja nad pakuvad üksteisele seltsi.

Lisaks kui sa võtad kassipoja varjupaigast või turvakodust päästad sa ühe elu asemel kaks. Ja ärme unusta, et kahe kassipoja omamine on äärmiselt lõbus!

·         Kassipoja toit

Uuri ja osta parimat kvaliteettoitu, mida saad omale lubada. Kui hakkad toitma konservidega, siis paku talle võimalikult erinevaid variante, et kassipoeg tunneks erinevaid tekstuure. Kassid on väga tundlikud erinevate tekstuuride suhtes ning suur valik aitab välistada selektiivset söömist hilisemas eas.

·         Vesi

Kassid pole tihtipeale suured veejoojad, mis võib hiljem põhjustada kuseteede haigusi. Seetõttu paku oma kassipojale rohkelt värsket vett ning julgusta teda seda jooma. Kassi veekosk on suurepärane lahendus, kuidas vett liikumas hoida, kuna see meeldib kassidele väga.

·         Kassi liivakast

Osta sobivas suuruses liivakast ja kvaliteet kassiliiv. Saada on erinevaid kassiliiva tüüpe: savist, silica, bentoniit, taimse päritoluga ja muud. Seetõttu tasuks uurida, milline on sinu kassipojale parim. Liivakastid ei tohiks olla lärmakate kodumasinate ligidal ja eemal kärarikastest kohtadest, et vältida õnnetusi. Kui elad mitmekorruselises majas, siis olgu liivakast igal korrusel, kuna kassipoja põis on väike ja ta ei pruugi alati õigele korrusele jõuda.

·         Kratsi, kratsi kus sa saad

Hoia oma mööblit ja investeeri vähemalt ühte kraapimisposti. Saadaval on sadu erinevaid võimalusi, mille vahel valida. Mida kõrgem post, seda parem, kuna kassidele meeldib vaade ülevalt. Parimad variandid on kraapimispostid, millel on lisaks rippuvad mänguasjad, kuna see julgustab neid kraapimisposti kasutama. Lisaks on kraapimine kassidele hea harjutus ja viis vähendada stressi.

·         Asemed

Mõnus mugav ase on samuti soovitatud. Vahepeal isegi mitu aset, et su kassipoeg saaks valida, kas ta tahab veeta laisa pärastlõuna päikselisel aknalaual või ahju ees.

·         Mänguaeg

Et su uuel perelemmikul poleks igav, investeeri headesse kassimänguasjadesse, milles pole väikseid osi, mida nad võivad lahti tulemise korral alla neelata. Ära jäta kunagi mänguasju nööriga valveta, kuna nad võivad selle alla neelata ning nende keeleehitus ei luba neil seda välja sülitada.

·         Kassi puhastamine

Tutvusta kassile hügieenitooteid ja kraase varakult, et ta nendega harjuks. Tähtsamad on kraas karva kammimiseks, hambahari hammaste harjamiseks ja küünetangid küünte lõikamiseks. Kui kassipoeg on sinu süles, siis hõõru õrnalt nende käpapadjakesi, et nad harjuksid sellega, et puudutad nende käppasid (see teeb hiljem küünte lõikamise lihtsamaks).

·         Rutiin, rutiin, rutiin

Kassipojal peab olema kindel rutiin nii toitmisel, mänguajal, kui magamisajaks. Kuna kassid on öised loomad, siis rutiinist kinnipidamine võib säästa sind magamata öödest.

·         Sotsialiseerumine

See on oluline, kuna siis õpivad kassipojad nautima inimestega tegelemist. Lase neil kohtuda nii sõbralike täiskasvanute kui ka lastega, kes mõistavad nendega tegeleda.

·         Sõbrad

Kui majas on teisi loomi, siis tutvusta neid kassipojale aeglaselt ja järelvalve all.

 

Kassipoja kasvatamine pole raketiteadus, kuid see nõuab hea doosi mõistvat suhtumist. Naudi oma uut kassipoega ja hoia teda ning temast saab sinu pere täisväärtuslik liige pikkadeks aastateks.

 

Allikas: Petcurean