• Tasuta transport alates 100 eurost
  • Kiire kohaletoimetamine
  • Sisseloginud kasutajatele tavahinnaga tooted -5%

Kuidas valmistuda kassipoja koju toomiseks?

22.08.2022
 Kuidas valmistuda kassipoja koju toomiseks?

Kuidas valmistuda kassipoja koju toomiseks?

 

Kassipoja võtmine on põnev aeg igale perele. Kuid selleks, et kõik sujuks juba alguses, on oluline olla kassipoja koju toomiseks valmis.

Oma uuele kassipojale turvalise, õnneliku ja terve kodu pakkumiseks peaksid eelnevalt ette valmistama mõned asjad. Järgnevalt annamegi sulle nõuandeid, millele mõelda enne, kui kassipoeg koju tuleb. Põhjalikuma info saamiseks soovitame pidada nõu Penneri lemmiklooma teenindajatega poes või telefoni teel. Iga kass ja kassitõug on eriline! Soovitame oma kogemustest just sinu kassipojale sobivaimat!

 

Millele mõelda enne kassipoja võtmist?

Kui mõtled kassipoja kojutoomisele, siis pead selleks vastutuseks täielikult valmis olema. Veendu, et suudad rahuldada oma uue lemmiklooma heaoluvajadused ja mõtle ka järgmistele asjadele:

· Kassipoja maksumus

Kas saad endale lubada kõike, mida sinu kassipoeg vajab? Seda alates tema ostmise hinnast ja kohesest vajadusest soetada korraga suurel hulgal asju, kuni pideva igapäevase hoolduseni välja. Samuti tuleb mõelda selle peale kui on vaja külastada loomaarsti ettenägematutes olukordades.

· Sinu kodu – kas see sobib kassile?

Mida peab kodus muutma, et see oleks võimalikult kassisõbralik? Kas kassipoeg pääseb paikadesse, kus tal ei ole turvaline? Kuidas on õuealaga? Kas sul on juba teisi lemmikloomi, kes ei pruugi kassipojaga läbi saada?

· Aeg – kas sul on aega oma uue kassipojaga koos aega veeta?

Võid avastada, et täiskasvanud kass sobiks sinu praeguse elustiiliga paremini. Näiteks seetõttu, et sul ei ole piisavalt teadmisi ja aega, et järjepidevalt talle nö. kombeid õpetada.

· Loomaarstid – kas tead, kus sa oma kassipojaga käima hakkaksid?

Oma kohaliku loomaarsti leiad veebist. Kassipoja esimene visiit loomaarsti juurde võiks sisaldada looma läbivaatust ja dokumentide kontrolli. Kassi kasvataja või eelmise omaniku poolt peaks olema kassipojale tehtud esmane ussikuur, vaktsineerimine ja kiipimine.

 

Kuidas kassipoja tulekuks valmistuda?

Kui oled otsustanud endale kassipoja koju tuua, tuleb hakata valmistuma tema saabumiseks. Selleks on sul tõenäoliselt vaja päris mitmeid asju soetada. Mõned peamised neist:

Mida tuleb osta enne, kui kassipoeg koju tuua?

Kassipesa
Kassipoegade toit
- Maiused
- Toidu- ja veekausid
- Liivakastid ja liivad
- Mänguasjad
- Kraapimispost, matt vms
- Transpordipuur või -kott 

 

Muudatused kodus, et kassipoeg end kodus hästi tunneks:

 

Kassipoja pesa

Kassipojad magavad palju aega, keskmiselt kuni 16 tundi päevas. Kogu see puhkus aitab kaasa kasvule ja arengule. Alates esimesest ööst vajab sinu kassipoeg palju puhkust, et kasvada terveks kassiks. Seega on oluline enne oma kassipoja koju toomist valida mugav kassipesa, kus tal on soe, hubane ja turvaline voodisse pugeda.

 

Toidu-, vee- ja tualettruumi asukoha loomine.

Toidu- ja veekauss peaks asuma vaikses kohas, et nad saaksid stressivabalt süüa ja juua. Võimalusel aseta kausid üksteisest eemale, kuna kassid võivad hakata kuivtoitu vee sisse ajama. Kassi liivakast ei tohi asuda kausside läheduses, kuna tekib saastatuse oht.

Kassipojad on enamasti väga puhtad lemmikloomad, kuid nendega juhtub nagu iga teise lemmikloomaga aeg ajalt õnnetusi. Eriti kui nad ei ole uue kohaga harjunud. Seega tuleb olla valmis ka nende järelt koristada.

Tavaliselt annavad kogenud kasvatajad kassipojaga kaasa toitu, mida ta on harjunud sööma või ütlevad mis toitu on ta varem saanud. Kohe esimestel nädalatel ei ole arukas toitu vahetada, kui see ei põhjusta talle probleeme, kuna kassipoegade seedimine on veel õrn ja tundlik. Toidu vahetamine peaks toimuma järk-järgult.

Mõni kassipoeg armastab kana, teine kala, üks kuivtoitu teine märgtoitu. Seega ära osta kohe suuri pakke, enne testi! Sõltuvalt sinu lemmiklooma vanusest, eluetapist ja aktiivsusest on kassitoidul erinevad koostised. Maiustused on samuti olulised, kuna neid saab kasutada kassipoja premeerimiseks või julgustada teatud käitumisharjumusi.

 

Maja kassikindlaks muutmine - eemalda ohud ja mürgid või hoia need käppade käeulatusest eemal.

Sinu kassipoeg on uudishimulik väike olend, kes tahab mängida ja uurida – see on loomulik ja seda tuleks julgustada. Sinu ülesanne on tagada, et seal ei oleks ohtlikke esemeid, mis võivad teda kahjustada. Muuhulgas lilled! Nt. liiliad ja muud kassidele mürgised taimed. Samuti erinevad nöörid, kummid ja muu taoline, millesse sinu kassipoeg võiks takerduda.

 

Kas on kindlasti vaja kassile transpordipuuri või -kotti?

Ükskõik kuidas sa ka ei liigu, tuleb kindlasti võtta kaasa kassipuur. Kassipoja lahtiselt autoga sõidutamine on ohtlik ning jalgsi või ühistranspordiga liikumise korral võib kassipoeg minema pageda.

Vali selline puur, mis mahutab sinu kassi ka täiskasvanuna ning pane sinna mugavuse tagamiseks tekk või padi. Kassipoega koju tooma minnes võta kaasa mõned paberrätikud ja asendustekk, et olla valmis, kui koduteel väike „õnnetus” juhtub.

Autos viibimise korral tuleb kassipoja ehmatamise vältimiseks veenduda, et keskkond oleks rahulik. Kassipuuri libisemise vältimiseks kinnita see turvavööga või lase mõnel kaassõitjal seda paigal hoida.

 

 

Kodu ettevalmistamine uue kassipoja koju toomise jaoks on põnev kogemus. Ülaltoodud oluliste punktide kontrollimine aitab sul veenduda, et sinu kassipoeg saab väärilist hoolt. Ootame sind endale lähimasse Penneri Lemmikloomapoodi, et saada professionaalset konsultatsiooni kassipoegadele mõeldud toodete ja toitude valiku osas. Või osta veebist suurepärase valiku seast spetsiaalselt kassipoegadele mõeldud tooteid.