• Tasuta transport alates 100 eurost
  • Kiire kohaletoimetamine
  • Sisseloginud kasutajatele tavahinnaga tooted -5%

Kuhu panna kassi toidu- ja jooginõu?

16.10.2022
Kuhu panna kassi toidu- ja jooginõu?

Kuhu panna kassi toidu- ja jooginõu?

Paljud uued kassiomanikud esitavad meile seda küsimust sageli – kus on parim koht minu kassi söögi- ja jooginõude jaoks?

Mõnele tundub loogilise vastusena kogu kassikraami kooshoidmine. Teiste jaoks on lahenduseks kausside paigutamine kööki. Tegelikult ei pruugi kumbki neist tavalistest kassikausi asukohtadest olla sinu kassile parim!

 

Vali rahulik ja vaikne koht

Vali koht, kus ei ole palju liiklust ega müra. Rahulik ja vaikne ruum, nagu magamistuba või esik, aitab kassidel lõõgastuda, et nad saaksid rahus süüa. Valjuhäälne ja suure läbikäimisega asukoht võib põhjustada kassis stressi ja takistada teda söömast või sundida seda tegema liiga kiiresti.

Kõige levinum ongi köök, sest seal on nii toit ise kui ka kraanikauss ja prügikast sulle käe-jala juures. Kui su kodus on vaikne, töötab ka asukohana köök. Kuid kui su köögis käib vilgas tegevus, pole see parim asukoht. See kaootiline segadus võib su kassi söömise pärast närviliseks ajada.

 

Kassi sööginõud hoia liivakastist eemale

Kas sulle meeldib süüa vannitoas WC poti kõrval? Tõenäoliselt mitte! Nii ei meeldi see ka su kassile. Toidukausid ja liivakast tuleks hoida üksteisest märkimisväärsel kaugusel. Peamine põhjus on vältida ristsaastumist. Kui kassi WC allapanu osakesed satuvad toidu- või veekaussi, võib ta need ära süüa ja haigestuda.

Kodus, kui toit ja WC on üksteise lähedal, võib kass segadusse minna, sest ta ei ole kindel, kas peaks sööma või tualetti kasutama. Nii peab ta maha jätma oma loomupärase mustri, kus kaslased metsikus looduses söövad alati veest ja kehakergendamise kohast eemal.

 

Vali õige kauss

Nüüd, kui oled asukoha valinud, vali kindlasti parim kauss. Kassid kasutavad oma kausse mitu korda päevas iga päev. See muudab kassi toidu- ja joogikausi üheks kõige olulisemaks tooteks, mille oma kiisule valima pead. Seega veendu, et sinu kassi kausid oleksid talle sobivad ja ohutud.

 

Toidu- ja veekauss olgu eraldi!

Kuigi paljudes lemmikloomapoodides on nö. kahekohalised toidu- ja veealused väga populaarsed, tuleks toitu ja vett hoida kahes erinevas kohas. Kassidele ei meeldi kõrvuti süüa ja juua. Kasside käitumisspetsialistid usuvad, et see võib olla tingitud sellest, et ka vabas looduses jahivad kaslased oma saaki veeallikast eemal.

Kassid ei naudi vee joomise ajal toidu lõhna. Seetõttu hoia kassitoidu- ja veekausse kahes eraldi kohas.

 

Nüüd, kui tead peamisi nõuandeid, kuhu ja miks peaksid oma kassi toidukaussi panema / mitte panema, on see kasulik nii sulle endale kuid kindlasti ka su kassile. Sinu kass hindab kindlasti su jõupingutusi ning tal on tasakaalustatum ja kindlam toitumine.

 

Loe ka kuidas toita pirtsakat kassi!