• Tasuta transport alates 100 eurost
  • Kiire kohaletoimetamine
  • Sisseloginud kasutajatele tavahinnaga tooted -5%

Koerad & kuumad ilmad

11.11.2019
Koerad & kuumad ilmad

Koerad & kuumad ilmad

 

Palavad suvepäevad pole enam kuigi kaugel ja meie karvaseid neljajalgseid sõpru ootab ees väljakutsuv periood. Et koer tunneks end suvel mõnusalt ja jahedalt, saame selleks ise palju ära teha.

Koertel puuduvad higinäärmed

Koertel puuduvad erinevalt inimestest higinäärmed ning seetõttu alandavad nad oma kehatemperatuuri lõõtsutades ja läbi käppade (seetõttu ei jõua nad end nii kiirelt maha jahutada).

Millised koerad taluvad kehvemini kuumust?

Vanemaid, noori, haigeid ja lühikese ninaga koeri (mopsid, bulldogid jne) tabab kuumarabandus teistest kiiremini.

Leia varjuline koht

Kui sa pead oma koera jätma välja palaval päeval, siis peab tal kindlasti olema saadaval varjuline koht, kus puhata lõõskava päikese eest ja rohkelt puhast külma värsket vett. Kui oled sunnitud igapäeva tegevuste raames minema poodi või mujale, kus koer peab jääma autosse, siis on parem kui jätad ta koju. Autos tõuseb temperatuur päikese käes minutitega.

Koerad ja kuumarabandus

Kuumarabandus, jäädavad kahjustused või isegi surm võib saabuda 10-15 minuti jooksul (ka lahtiste akendega autos on oht ülekuumenemiseks). Koeraga reisides kanna alati kaasas pudeliga vett.

Järgnevalt oleme välja toonud lihtsad viisid, kuidas hoida oma lemmikut palavatel suvepäevadel jahutatuna ja õnnelikuna.

· Eelista jalutuskäiku hommikul või õhtul

Kui väljas on liiga palavad ilmad, siis võiksid jalutuskäigud toimuda võimalikult vara hommikul või õhtul, et vältida kõige kuumemaid tunde. Kui ei ole võimalust nendel aegadel koeraga õues käia, siis hoia jalutuskäigud lühikesed ja veendu, et asfalt või pinnas millel kõnnid poleks liiga kuum, kuna see võib nende õrnasid käpapadjakesi põletada. Kanna kaasas ka veepudelit, et vajadusel saaksid oma lemmikut jahutada.

· Veekogud

Uuri kas sinu läheduses on randasid või tiike, kuhu võib minna koertega. Miski ei jahuta nii nagu väike ujumine kuumal päeval!

· Koerabassein sinu aeda

Kui sul on olemas oma aed, siis investeeri täispuhutavasse koerabasseini (või lastebasseini) ja tutvusta oma koerale veemõnusid. Mõni koer naudib lihtsalt vees vedelemist, teised karglevad ja hüppavad vees või lausa „kaevavad“ seda. Lihtne ja mõnus viis, kuidas pakkuda oma koerale meelelahutust palaval päeval.

· Jahutusmatt

Jahutusmatid pakuvad koertele jahutavat leevendust mitmeks tunniks. Kuna koera kõhu all on karv kõige hõredam, siis on see kiire viis jahutamiseks. Enamus jahutusmatte ei vaja erilist hoolt ning neid on väga mugav kasutada ja kaasas kanda ka reisidel.

· Külmutatud maiused ja mänguasjad

Külmutatud maiused ja mänguasjad pakuvad samuti sinu lemmikule jahutust. Võid panna sügavkülma porgandeid, õuna- või pirniviile ning neid hiljem talle jahutavaks maiuseks pakkuda.

On olemas ka mänguasjad, mida võib panna sügavkülma ja mille sees olev geel hoiab mänguasja jahedana pika aja vältel. Samuti võid täita kongid koerale maitsva toiduga ning panna see sügavkülma, et talle seda hiljem tegevuseks anda.