• Tasuta transport alates 100 eurost
  • Kiire kohaletoimetamine
  • Sisseloginud kasutajatele tavahinnaga tooted -5%

Kassipoeg uues kodus – kuidas käituda esimesed 30 päeva?

08.09.2022
Kassipoeg uues kodus – kuidas käituda esimesed 30 päeva?

Kassipoeg uues kodus – kuidas käituda esimesed 30 päeva?

Uue kassipoja saamine on põnev aeg. Võib-olla oled oodanud kassipoega juba mõnda aega või sa ei uskunud isegi, et kassipoeg on sinu leibkonnaga liitumas. Kuid olenemata saabumise asjaoludest on esimene kuu sinu ja su uue kassipoja jaoks muutuste kuu ja on asju, mida saad teha, et need muudatused sujuks veelgi sujuvamalt!

 

Enne kassipoja koju toomist

Kui plaanid oma koju tuua uue kassipoja, oleks hea võtta veidi aega, et valmistuda kassipoja saabumiseks. Osta vajalikud esemed, mida kassipoeg vajab, ja asetage need oma koju, et teised inimesed ja lemmikloomad saaksid nendega kohaneda. Isegi kui sinu peres juba on kass, veendu, et uuel kassipojal oleks oma voodi, toidu- ja veenõud, liivakast ja mänguasjad. Hea mõte oleks need panna esialgu väiksemasse ruumi, et kassipoeg saaks ajutiselt seal viibida. See pakub talle turvatunnet, kui tal on esialgu oma turvaline ruum. Seda on vaja seni, kuni kassipoeg kohaneb teistest lemmikloomadest ja võimalikest ohtudest ülejäänud kodus.

Loe pikemalt uue kiisupoja kojutoomisele eelnevast siit!

 

Kassipoeg uues kodus – 1 päev

Esimene päev sinu uue kassipojaga on väga põnev, kuid sa peaksid olema ettevaatlik, et sa teda üle ei koormaks. Eriti, kui peres on lapsed, kes on kiisut oodanud juba pikka aega ja unistanud temaga mängimisest. Laske kassipojal tutvuda uue paigaga väikesemas ruumis. See on vajalik iseäranis siis, kui sinu kodu on suur (palju tube, mitu korrust jne). Viibi alguses seal koos temaga kuni kassipoeg sellega harjub. Istu tema juures lausa põrandal, nii oled sa talle lähemal ja ta saab soovi korral sinuga tutvuma tulla.

 

Uus kassipoeg ja olemasolevad lemmikloomad

Kui sul on teisi lemmikloomi, lase neil kassipoega eemalt nuusutada, kuid veendu, et kiisul oleks alati turvaline. Aseta kassipoeg väikesesse ruumi koos tema asjadega, kui sa ei saa tema üle kogu aeg valvata. Nii sa ei pea kartma, et keegi saab viga.

 

Tutvusta kiisule, kus tema asjad asuvad

Veendu, et kassipoeg teaks, kus on liivakastid ning kus ta sööb ja joob. Kindlusta, et tal on oma väikeses turvaruumis juurdepääs kõigile neile põhivajadustele. Kui kassipoeg tahab magada, lase tal seda teha. Hea mõte on hoida koju toomise kandekotti ligipääsetavas kohas, juhuks kui kassipoeg on närviline ja soovib selle sisse peitu pugeda. Või paku talle mõnda muud turvalist peidukohta, näiteks kassiaset.

On tavaline, et uus kassipoeg varjab end alguses, mõnikord esimestel päevadel, kuna ta kohaneb kõigi muutustega. Kuni seal on kõik vajalik ja vaikne üksinda olemiseks, julgeb ta iga päev vähehaaval oma peidukohast välja tulla. Ära proovi teda jõuga välja suruda, kuna see võib põhjustada tarbetut stressi ja negatiivseid assotsiatsioone inimeste või sinu kodu (teatud) osadega.

 

Kassipoeg uues kodus – esimesed 10 päeva

Mõne päeva pärast hakkab kassipoeg oma uut kodu avastama. Saad julgustada kassipoega iga päev vähehaaval oma ruumist välja astuma, kasutades mänguasju ja maiustusi, et muuta see mängulisemaks. Kiisu harjub sellega, kus on ka teised liivakastid, toidu- ja veenõud.

Veendu, et kassipoeg sööb ja joob hästi, ning jälgi selle aja jooksul tema liivakasti harjumusi. Kui näed liivakastis midagi ebatavalist, sealhulgas lahtist väljaheidet, tasub isegi kaaluda viia see proov loomaarsti juurde.

Samuti tuleb kokku leppida kohtumine loomaarstiga, et lasta kassipoeg üle vaadata, isegi kui ta näib olevat terve, sest ta võib vajada vaktsiine, ussirohtu ja/või rutiinset kontrolli.

Kui sul on plaanis hakata kasutama kaelarihma, vali sobiv kaelarihm ja lisa sinna võimalusel oma telefoninumber, kui kassipoeg õue läheb ja peaks uitama minema. Parim on osta kassidele mõeldud lahtikäivad kaelarihmad, mis tuleb hõlpsasti ära, kui ta millegi külge jääb. See võib vältida vigastusi, eriti aktiivsetel kassipoegadel, kui neil jääb käpp või hammas kaelarihma külge või kui nad ronivad näiteks puu otsa ja takerduvad oksa külge.

 

Kassipoeg kodus – esimesed 30 päeva

Esimese kuu lõpuks peaks sinu vahva kassipoeg normaalselt sööma, jooma ja liivakasti kasutama. Ta on kohanenud uue koduga ning muutunud aktiivseks ja mänguliseks. Võite märgata uusi käitumisviise, nagu vertikaalsetel pindadel kraapimine, igale poole ronimine ja mööbli peal hüppamine. Kasuta maiustusi, et meelitada kiisu aladele, kus soovid teda rohkem mängimas näha ja suunata ära paikadest, mis nii meelepärased ei ole (toidulaud, voodi jne).

 

Selle aja jooksul peaks olema sinu kassipoeg vähemalt korra loomaarsti külastanud olema. Hoidu kassipoja viimisest mujale kui loomaarsti vastuvõtule enne, kui ta on täielikult vaktsineeritud. Jälgi, et oleksid soovitatud esialgsete vaktsiinidega graafikus ja küsi oma loomaarstilt kirpude, usside, sooleparasiitide jms ennetusmeetmete kohta.

 

Uus kassipoeg ei saa ikka eelmiste lemmikloomadega läbi…

Ära paanitse, kui sul on teine kass ja ta ei saa uue kassipojaga ikka veel läbi. See protsess võib võtta aega ja 30 päeva ei pruugi olla piisav, et nad omavahel kohaneks. Kusjuures siin võivad appi tulla  rahustavad feromoonid, mis aitavad kõigil pere kassidel kohaneda. Neid saab kasutada diffuusorina ruumis, kus mõlemad kassid aega veedavad, või pihustina, mida saab kasutada nende vooditel või muudel ühistel aladel.

Omavahelist suhtlust võib parandada ka see, kui muudad nende suhtluse positiivsemaks, mängides mõlema kassiga koos, andes neile maiustusi ja/või tegeledes uue kassipojaga koos muudes tegevustes, mida teine/teised kassid naudivad. Järkjärguline tutvustamine on alati parim lähenemisviis ja see võib erinevatel kassidel, kellel on erinev isiksus, võtta rohkem või vähem aega. Aeg ja kannatlikkus on pingutust väärt! Pole midagi vahvamat, kui sinu kassid saavad omavahel tuttavaks ja te saate kõik koos nautida ühiseid mänguaegu, kaisutamist ja isegi üksteise hooldamist.

 

Kiisupoja kojutuleku jaoks kõik vajaliku leiad Penner lemmikloomapoe e-poest!