• Tasuta transport alates 100 eurost
  • Kiire kohaletoimetamine
  • Sisseloginud kasutajatele tavahinnaga tooted -5%

Kuidas lemmiklooma pimedal ajal nähtavaks muuta?

12.09.2022
Kuidas lemmiklooma pimedal ajal nähtavaks muuta?

Kuidas lemmiklooma pimedal ajal nähtavaks muuta?

 

Sügis-talv on Eestis kahtlemata pime aeg ja kui päevavalgust on üha vähem, tuleb kindlustada ka oma lemmiklooma turvalisus. Vahet pole kas käid jalutamas, jooksmas, rattaga sõitmas või muud, tagab sinu ja su lemmiku ohutuse nähtavus. Toome järgnevalt välja, millised tooted aitavad su lemmikul pimedal ajal nähtavana püsida.

 

Helkuriga kaela- ja jalutusrihmad

Paljudel kaela- ja jalutusrihmadel (või ka traksidel) on helkurribad, mis muutuvad nähtavaks kui neile valgus peale paistab. Veelgi parema nähtavuse tagab, kui rihmad on erksad ja neoonvärvides. Näiteks on Flexi jalutusrihmadel Neon sari, mis on pimedal ajal ideaalne kooslus koos helkurribaga kaelarihmaga.

 

LED-valgustus

Lisaks on olemas veekindlad kaela- ja jalutusrihmad LED-valgustusega, et su lemmik oleks pidevalt nähtav. Kui helkurriba aktiviseerub ainult valguse olemasolul, siis LED-rihmad töötavad aku toitel pidevalt. LED-rihmadel on enamasti mitu seadistust (püsiv valgus ja vilkuv valgus), mida saab vastavalt oma soovile reguleerida.

Siit leiad LED-valgustusega kaela- ja jalutusrihmade valiku!

 

 

Helkurvest- või jope

Helkurjoped koerale

Parema nähtavuse tagamiseks on koertele olemas ka helkurvestid. Kuna veste kantakse keha ümber, on nähtavam suurem pindala, kui näiteks ainult kaelarihmaga. Vestid on erksa neoonvärviga ning neil on helkurribad. Helkurvest sobib hästi pikakarvalistele koertele.

Lühikarvalistele- ja külmatundlikele koertele sobib hästi ka helkurjope, mis kaitseb nii külma- kui tuule eest ja muudab lemmiku nähtavaks. 

Tutvu meie High Visibility helkurjopedega siin!

 

Blinkied / ohutustuled

Vilkuvad tulukesed on lihtsasti kinnitavad patarei toitel töötavad väiksed valgusallikad. Neid saab kinnitada nii kaela- kui jalutusrihmale, traksidele kui enda külge.

 

Nõuanded ohutuks ja lõbusaks jalutuskäiguks pimedal ajal

  • Ära unusta, et ka sina pead olema nähtav!
  • Eelista radasid, mis on hästi valgustatud.
  • Hoia liiklusel silm peal. Mitte kõik liikluses osalejad ei pruugi erinevates oludes sind ja su lemmikut õigel ajal märgata.
  • Kui sul on mitu koera, soovitame kasutada eri värvi tulukesi/LED-rihmasid, et neid oleks lihtsam eristada
  • Kui soovid pimedal ajal koeraga mängida, siis muretse LED-valgustusega või pimedas helendavaid mänguasju.

 

Ohutut pimedas jalutamist!