• Tasuta transport alates 100 eurost
  • Kiire kohaletoimetamine
  • Sisseloginud kasutajatele tavahinnaga tooted -5%

Kuidas toita pirtsakat kassi

08.04.2020
Kuidas toita pirtsakat kassi

Kuidas toita pirtsakat kassi

Kass ja nõudlik on peaaegu sünonüümid. Enamik kassiomanikke on kogenud, kuidas nende armastatud karvapall pirtsutab toiduga. Valiva kassi söötmise probleem võib tunduda igapäevase murena, kuid enamus asjatundjaid ütleb, et kassid ei sünni pirtsakateks, vaid neid kasvatatakse sellisteks. Püüdes nende meele järgi olla, võime kassidest teha nõudlikud toidukriitikud. 

 

Toitumisalased faktid nõudlikele kassidele

Alustame huvitavatest faktidest kassidest ja nende toitumisest...

Esiteks kannatavad kassid neofoobia all. Neile ei meeldi muudatused keskkonnas ja neile ei meeldi muudatused oma toidus.

Teiseks on kassidel võrreldes koertega unikaalsed toitumisvajadused. Kassid on arenenud rangelt lihasööjatest, sest lihavalkude tarbimine oli nende ellujäämise põhialus. Tänapäeva kiisu elab täiesti teistsugust elu ja saab hakkama mitmekülgsema toitumisega. Toitainete seisukohast ei vaja nad ülikõrget proteiinirikast dieeti, kuid neil on kõrgem dieetvalgu aminohapete vajadus kui koertel. 

 

Asukoht, Asukoht, Asukoht

Kasside söögi- ja jooginõud peavad olema liivakastist eemal. Neil on tugev tung hoida oma söögikoht eemal väljaheidetest. Kassid on väga puhtad loomad ja kui asetate need kaks üksteise lähedale, võivad nad süüa, kuid keelduda liivakasti kasutamisest või kasutavad liivakasti ja keelduvad söömisest.

Söögi- ja jooginõu võiksid olla samuti üksteisest eraldatud. Kassid väldivad iseäralikult saastumist ja toit nende veeallika lähedal on suur "Ei". Kuna puhtus on nende kinnisidee, siis tuleb ka nende kausse hoida puhtana. 

Erinevalt meist ei ole kassid sotsiaalsed sööjad. Nad ei naudi söömist rahvarohketes kohtades. Nende toit peaks asuma vaikses kohas, eemal tihedalt läbikäidavatest kohtadest. Kui sul on kodus mitu kassi, tee neile eraldi söögikohad. Majapidamised, kus on lisaks ka väiksed lapsed ja koerad, tuleks toidunõu asetada kõrgemale. See mitte ainult ei hoia teisi kassi söögikausist eemal, vaid pakub neile ka lisaks turvatunnet.

 

Ei mingeid peidetud koostisosi palun

Ära peida ravimeid nende toidu sisse. Kasside väga tugev haistmismeel suudab tuvastada iga võõrkeha, mis ei kuulu toidu sisse. Enamus ravimeid on kibedad ja kui see lähebki kassi ninast mööda, tunnevad nad siiski selle maitset. Lõpuks hakkavad nad toitu seostama halva maitsega, isegi kui olete ravimite lisamise toidu sisse lõpetanud.

"Maiuste" lisamine (kala, kana või muu liha) on veel üks retsept katastroofi jaoks. Te suurendate oma kassi maitse ootusi ja kui proovite neile ainult kuivtoitu sööta, siis võivad kassid sellest keelduda. Nagu ka koertele on parem kui te ei anna oma kassile samuti toidujääke.

 

Miks nii tundlikud?

Kassid on väga tundlikud toidu kujule, suurusele ja tekstuurile, seetõttu tutvusta varakult kassipojale mitmesuguseid maitseid.

Põhjuseid, miks kassid võivad muutuda pirtsakaks, on mitmeid. Enamikku saab parandada, kui kohandame nende toitmisviisi. Kuigi kui teie kass lõpetab söömise, siis tuleks kindlasti külastada veterinaari. Kassid lõpetavad söömise kui nad on haiged ja kiirelt võib tekkida maksapuudulikkus. Pigem olge seetõttu alati ettevaatlikumad.

Paljud leiavad oma kassile toidu, mis nende kassidele meeldib ja nad toidavad seda neile päevast-päeva. Kui toidu koostis muutub või kui kass peab minema ravidiiedile, võite leida end kassiga, kes keeldub söömast. Loomaarstid ja kassiasjatundjad soovitavad aegajalt kassi dieeti muuta.

 

Nõuanded pirtsaka kassi toitmiseks

  • Söötke oma kassi tervisliku toiduga, mis neile meeldib, kuid vahetage aegajalt maitseid, tekstuuri ja toidu kuju. 
  • Kasse tuleks sööta nii kuiv- kui märgtoiduga. Kuivtoidu puhul tuleks kassi sööta väikeste portsjonitega 2-3 korda päevas. See hoiab toidu värskemana ja ennetab ülekaalulisust. 
  • Märja toidu söötmine tagab hüdratsiooni, kuna paljud kassid ei saa aru kui nad on janused. Märga toitu tuleb alati serveerida toatemperatuuril. Külmikus hoitud märgtoit kaotab oma aroomi ja kassid võivad seda seostada roiskunud toiduga. Toidu üles soojendamine tagab selle, et kass sööb seda parema meelega. Ülejäänud märgtoit tuleks ära katta, et vältida selle ära kuivamist.
  • Kui teed toitmises suuri muudatusi, tuleb teha seda järk-järgult, et vältida kõhuprobleeme või toidu tagasilükkamist.

 

Pirtsakale kassile soovitame: 

 

 

Allikas: Petcurean.com