• Tasuta transport alates 100 eurost
  • Kiire kohaletoimetamine
  • Sisseloginud kasutajatele tavahinnaga tooted -5%

Kui tihti peaksin toitma oma kassi?

16.10.2022
Kui tihti peaksin toitma oma kassi?

Kui tihti peaksin toitma oma kassi?

Toidukordade kogus ja sagedus sõltub eelkõige sinu kassi vanusest, tervisest ja eelistustest.

Anna oma kassile (ja ka teistele lemmikloomadele) liiga vähe või valet tüüpi toitu ja ta ei säilita head tervist. Sööda teda aga liiga palju ja su kass on ülekaaluline. Üks on kindel, et kassitoit, mida oma kassile annad, peab olema täielik ja tasakaalustatud.

Kuid lihtne vastus küsimusele, kui tihti peaksin oma kassi toitma, on et sellele pole lihtsat vastust. Siin on mitmeid tegureid, mida arvesse tuleb võtta.

 

Kassi toitmise sagedus sõltub vanusest


Kassipojad vajavad oma kasvu toetamiseks rohkem toitu kilogrammi kehakaalu kohta kui täiskasvanud kassid ja seetõttu tuleks neile süüa võimaldada sagedamini. Veterinaaride arvamus on, et kuni kuue kuu vanused kassipojad võivad vajada kolm söögikorda päevas. Alates kuue kuu vanusest kuni täiskasvanueani saab enamik kasse hästi hakkama, kui neid toidetakse kaks korda päevas (või isegi üks).

Kuid häid juhiseid saad ka kvaliteetse kassitoidu pakenditelt, kus on välja toodud kassi kehakaal ja toidu hulk, mida ta vajada võiks.

Kui kass saab täiskasvanuks, umbes üheaastaseks, on enamikul juhtudel asjakohane toita üks-kaks korda päevas. Vanemad kassid, vanuses seitse ja vanemad, peaksid järgima sama toitumisrežiimi. Kui kassid on täisealiseks saanud, on üks-kaks kord päevas söötmine hea, kuni nad on terved ja neil pole haigusprobleeme, mis viitavad põhjusele teistmoodi toitmiseks.

 

Ääremärkus autori poolt: Meie peres on 3,5 kuune kiisupreili. Pidevalt hoidsime toidukausi täis. Lastel oli lihtsalt nii suur rõõm, et tahtsid tema eest väga hoolitseda ja võistlesid, kes saab kaussi täita. Panin aga tähele, et meie kass käis söömas nö. igavusest. Võttis paar ampsu, jalutas ringi, tunnikese pärast sama jne. Pakendi info järgi oleks pidanud tollest toidust jätkuma 2,5ks päevaks, tema sõi aga vabalt 1 päevaga selle ära.

Mõtlesin, et proovin, mis saab kui ma ei hoia kaussi täis. Kas tuleb nuttu ja hala ???? Mitte midagi ei juhtunud! Käib kausi juurest mööda, vaatab, et tühi ja teeb omi toimetusi edasi. Seega lihtsalt mõtte koht, et kas ta tõesti vajab nii palju sööki või oleks ehk kaalumise koht võimaldada seda vähem? Loomulikult mitte nälga jättes!

 

Kui tihti kass peaks sööma, sõltub ka tema tervisest

Kui sinu kassil on mõni terviseprobleem, näiteks diabeet, võib toitumise sagedus ja aeg sõltuda sellest, millal talle insuliini manustatakse. Kindlasti räägi sellest oma loomaarstiga.

Kui su kassil on hüpertüreoidism, võib ta tahta süüa kogu aeg. Seepärast on oluline taaskord pidada nõu loomaarstiga ja võimalusel ravida haigust.

Kui kass vananeb, võivad tema hambad kehvemaks minna ja tal võib tekkida igemehaigus, mis võib raskendada kuivtoidu närimist. Kui sinu kass on jõudnud selle punktini, siis paku talle pigem kassikonserve või väiksema tükiga kuivtoitu. Närimise hõlbustamiseks võid proovida ka kuivtoitu veega pudruks segada, kui ta on nõus sedasi sööma

 

Millist kassitoitu valida? Milline kassitoit on parim?

Kuivtoit kassile

Paljud kassiomanikud söödavad oma kassidele ainult kuivtoitu. Kuivtoit on hea seni, kuni see on täisväärtuslik ja tasakaalustatud. Kassi kuivtoit võib olla odavam kui konserveeritud kassitoit ja tihtipeale püsib kauem värske. Seetõttu on seda hõlpsam nö. hallata.

Kassid, kes söövad ainult kuivtoitu, peavad saama palju värsket vett, eriti kui neil on kalduvus kuseteede ummistustele. Kõigi kasside jaoks on oluline värske ja puhta vee pidev kättesaadavus.

Leia meie kuivtoidu valik siit!

 

Kassi märgtoit

Konserveeritud kassitoit sisaldab tavaliselt umbes 70–80 protsenti vett ja seda võib toita lisaks kuivale toidule või selle asemel. Mõnele kassile võib konserveeritud toit olla maitsvam. Kuid pane tähele, et need kassid võivad tarbida kassitoitu liiga palju. Seega tasub hoolega silm peal hoida ja ehk isegi piirata vaba juurdepääsu toidule. Kuigi jah, muidugi võib see juhtuda ka kuivtoidu puhul.

 

Öeldakse isegi, et eelistatav võib olla nö. keskmise maitsega toit. Põhjus sama mis ju inimeste puhulgi. Kui kassitoit on kassi jaoks väga maitsev, võib ta tõenäolisemalt üle süüa. Kui see ei ole nii maitsev, sööb ta tõenäoliselt vähem.

Meie valikus olev kassi märgtoit on leitav siit!

 

Ülekaaluline kass – reaalne probleem!

Supersuuruses toiduportsjonid ei ole ainult inimeste probleem. Kuna lemmikloomatoidu etikettidel olevad söötmisjuhised põhinevad keskmise kassi vajadustel, võid oma kassi toita rohkem kui vaja. Võib olla sinu kassi toitmise sagedus ja kassi toidu vajadused on keskmisest väiksemad.

Kui annad oma kassile kuivtoitu, võid teha seda mõõdetud kogustes kindlatel söögiaegadel. Kuivtoidule võib lisada ka väikese koguse konserve, et toidukordi ahvatlevamaks muuta. Kahte tüüpi toiduainete segamisel pole probleeme. Lihtsalt veendu, et kassitoidu kalorid oleksid need, mida sinu kass reaalselt vajab, mitte rohkem.

 

Kassi vaba juurdepääs kassitoidule

Kassi toitmisel kuivtoiduga on tihtipeale sagedasem see, et tal on sellele vaba juurdepääs. Ehk siis tema kausis on pidevalt kuivtoit olemas. Kuid mõnele kassile meeldib näksida ja neile võib vaba juurdepääsuga söötmine tekitada lisakilosid.

Kui kass suudab oma kaalu säilitada, on vaba juurdepääsuga toitmine okei. Kuid pane tähele, et ka kassi kuivtoit, mis jäetakse talle kaussi, peab olema värske. Seega tuleb ka seisma jäänud kassi kuivtoitu vahetada iga päev.

Ja siin on mõtteainet: kui sinu kassil ei ole probleemi kehakaaluga, võib aeg-ajalt toidu vahetamine aidata vältida seda, et ta ei jääks ainult ühele dieedile.

 

Kassi toitmise sagedust mõjutab ka sinu ajakava

Kassi toitmise sagedus võib sõltuda ka sinu ajakavast. Hommikud võivad olla üpris rutakad, kui viid lapsed kooli ja ise tööle. Sellistes tingimustes võib kassi toitmine olla lihtsam õhtul, kui õhkkond on rahulikum ja ka ise oled vähem hõivatud. Ehk siis leia ajakava, mis sobib sulle ja sinu kassile – ja seejärel hoia seda järjepidevana.

 

Nagu näed, ühest vastust, et kui tihti kassi toita, ei ole. Seega oma kassile sobiva sageduse leidmiseks on hea teha koostööd ka loomaarsti ja pädeva loomapoe töötajaga.

Kui sul tekib küsimusi, oleme hea meelega nõus sind aitama! Tule poodi või kirjuta e-mailile info@penner.ee !