• Tasuta transport alates 100 eurost
  • Kiire kohaletoimetamine
  • Sisseloginud kasutajatele tavahinnaga tooted -5%

Mis on holistiline loomatoit ning miks seda oma lemmikule anda?

06.08.2019
Mis on holistiline loomatoit ning miks seda oma lemmikule anda?

Mis on holistiline loomatoit ja miks seda oma lemmikule anda?

 

Loomatoitu valides on inimesed muutunud teadlikumaks ja vaadatakse hoolikalt ka koostist ning üha enam valitakse kvaliteetsemaid tooteid. Järgnevas artiklis toome välja, mis teeb toidu holistiliseks ning miks eelistada just seda madalama kvaliteediga toitudele.

Mis on holistiline koera- või kassitoit? 

Holistilised koera- või kassitoidud annavad sinu lemmikule kõige paremaid toitaineid ja on loodud, et saavutada parim balanseeritud toiteväärtus. Lisaks toetavad need üleüldist looma heaolu. Koostisosad on valitud pidades silmas nende unikaalseid omadusi (nt. suurem rasvhapete sisaldus või  paremini seeditavad proteiinid). Holistilised toidud on valmistatud inimtoiduks kõlblikutest koostisosadest.

 

Holistiline- või madala kvaliteediga toit?

Holistilist toitu ei saa võrrelda enamuse poe toodetega, mille põhiline eesmärk on madalad tootmiskulud, mis omakorda tähendab halvema kvaliteediga koostisosi. Holistilised toidud on loodud silmas pidades iga koostisosa vajalikkust.

Madala kvaliteediga toidud sisaldavad aga ballast- ehk täiteaineid (nt. mais, taimsed ja loomsed kõrvalsaadused), mis ei anna su koerale või kassile muud kui täis kõhu tunde (inimese puhul võrreldav kiirtoiduga). Sellepärast kipuvad paljud loomad üle sööma, kuna nad ei saa oma toidust piisavalt toitaineid, mineraale ega vitamiine. Lisaks võib loomal esineda tuhm kasukas, energia puudus, üleliigne roojamine, kõhulahtisus ja muud seedehäired.

Loom, kellele söödetakse kõrge toiteväärtusega toitu (holistiline või mitte), on aktiivsem, valvsam, tervema kasukaga, esineb vähe või mitte üldse kõhugaase, tekitab vähem väljaheiteid ning väheneb kõhulahtisuse oht.

 

Miks on holistiline toit õige valik?

Üldiselt on holistiline toit siiski parem enamustele loomadele, et tagada balanseeritud ja kõrge toiteväärtusega dieet, mis parandab oluliselt looma heaolu. Kuid ei ole õige öelda, et holistiline toit on parim kõikidele koertele või kassidele, kuna loomadel on erinevad vajadused ning neil võib esineda allergiaid või muid tervislikke seisundeid, mida võib olla parem kontrollida teiste variantidega. 

Holistilised toidud on kõrge lihasisaldusega ning saadaval on erinevate proteiiniallikatega tooteid (nt. lambaliha, kanaliha, kalkuniliha, pardiliha, veiseliha, ulukiliha jne).

 

Holistilist koera- või kassitoitu leiad ka meie kauplustest ja veebipoest. Vaata lähemalt!

Go!

Now Fresh