• Tasuta transport alates 100 eurost
  • Kiire kohaletoimetamine
  • Sisseloginud kasutajatele tavahinnaga tooted -5%

Miks eelistada puupõhku õlepõhule?

31.01.2022
Miks eelistada puupõhku õlepõhule?

Miks eelistada puupõhku õlepõhule?

 

Õuekoera kuut peab olema ilmastikukindel. Eriti oluline on kuut külmal ajal, kus see peab pakkuma kaitset krõbedate miinuskraadide ja märja eest. Sellepärast on oluline, et kuudis oleks korralik allapanu.

 

Traditsiooniliselt kasutatakse koerakuudis sooja hoidmiseks allapanuna kuiva õlepõhku. Õlepõhk laseb liival ja poril alla vajuda ning koer jääb kuivaks ning püsib soojas. Küll aga peab meeles pidama, et õlepõhku tuleks niiskel ajal vahetada korra kuus, et hoida kuuti puhta ja hallitusvabana. Õlepõhk võib tolmata ning ei sobi seetõttu koertele, kellel esineb allergiaid.

 

Õlepõhu kõrval on saadaval ka teinegi looduslik variant – puupõhk. Oma omadustelt on puupõhk koerale külmaperioodil soojem ning mugavam kui tavaline õlepõhk. See kuivatab kiirelt koera karva ning erinevalt õlepõhust see ei tolma.

 

Ruti-Rex on spetsiaalselt valmistatud looduslik okaspuupõhk õuekoertele kuuti. See püsib hästi kuudis ning on vastupidav ja kestab terve hooaja. Pannes Ruti-Rex allapanu kohevalt kuudi põhja ei teki koera käppadele naha kõvenemisest tekkivaid koorikuid. Toode on täiesti tolmuvaba ning selles ei ela parasiite.

 

Ruti-Rex allapanu kasutamine on lihtne. Ava põhupall ning tuuluta enne kasutamist (et vähendada puidu loodusliku lõhna). Tõmba põhk kuudis puhevile ja koer saabki seal teha oma mõnusa pesa. Kasutatud toodet võib komposteerida või põletada.