• Tasuta transport alates 100 eurost
  • Kiire kohaletoimetamine
  • Sisseloginud kasutajatele tavahinnaga tooted -5%

Loomatoidu säilitamine ja hoidmine

11.11.2019
Loomatoidu säilitamine ja hoidmine

 

Loomatoidu säilitamine ja hoidmine

 

Poest süüa ostes võtame iseeneselt mõistetavalt, et kontrollime kauba säilivuskuupäeva ning koju tuues hoiustame seda vastavalt, et vältida toidu kiiret riknemist. Samamoodi tuleks käituda ka loomale toitu ostes, et tagada oma lemmikule värske, kvaliteetne ja tervislik toit.

 

Loomatoidu säilivuskuupäev

 

Alustuseks vali koeratoit, mis on kõrgekvaliteediga ning pakub su loomale tasakaalustatud toitaineid. Jälgi pakendilt säilivuskuupäeva (tavaliselt kuivtoidul märgitud pakendi taha ning konservidel purgi alla).

 

Säilivuskuupäeva ületanud toitu, ei tohiks loomale anda, kuna selle toiteväärtus on langenud ning olulised vitamiinid ja mineraalained ei ole pakendil kirjeldatud kogustes.

 

Kui pakendit avades on tunda ebameeldivat lõhna või on näha, et toit on riknenud, siis seda oma loomale mitte anda.

 

Pakendi seisukord

 

Jälgi poes pakendi seisukorda, kui on näha, et see on katki, siis pakendile märgitud säilivuskuupäev pole enam sama.

 

Kuivtoidu hoiustamine

 

Hoiusta toitu jahedas ja kuivas kohas. Väldi kohti, kus võib tekkida kondensatsioon või suured temperatuuri muutused (nt. keldrid ja garaažid), mis toetavad hallituse ja bakterite kasvu ning toidu halvaks minekut.

 

Parim säilivus on originaalpakendis

 

Loomatoidud säilivad kõige paremini oma originaalpakendis, kuna seal on ümber rasvadest tekkinud barjäär. Avatud pakend pane kinni nt. klambri või pesulõksuga, et vähendada hapniku ligipääsu pakendile.

 

Toidu hoiustamise jaoks on mõeldud ka plastikkonteinerid, millel on õhukindel kaas, et hoida eemale erinevaid putukaid ja parasiite. Konteinerisse on soovitatav panna toit koos originaalpakendiga.

 

Kui valad toidu anumasse, siis tuleks seda pesta ja kuivatada iga koti valamisel. See takistab õlide läbiimbumist plastikusse ja ennetab toidu halvaks minekut.

 

Konservide hoiustamine

 

Konservid tuleks peale avamist katta ja hoiustada külmkapis (avatuna hoida maksimaalselt 5-7 päeva). Konservitoit või kuivtoit, millele on vett lisatud, tuleks koheselt tarbida või panna külmkappi, et vältida kahjulike bakterite kasvu. Kui konservi ei sööda ära nädalaga, võib selle sügavkülma panna.

 

Ära unusta regulaarselt pesta kõiki söögikausse, anumaid ja muid vahendeid, millega loomatoit kokku puutub.

 

 

 

Allikas: www.petmd.com