Penner Lemmikloomapood

toode(t) - 0,00

Lühidalt ülekaalulise koera/kassi toitmisest

 

06.03.2017

Lühidalt ülekaalulise koera/kassi toitmisest

Hinnanguliselt esineb kasside ja koerte seas ülekaalulisust 25%-il. Seda põhjustab vähese liikumisega eluviis, suurenenud maitseomadused loomatoidus ja teatud tõugude geneetilised eelsoodumused. Kassidel suurendab ülekaalulisus oluliselt diabeedi riski ning koertel võib see põhjustada probleeme liigestega ja lühendab oluliselt eluiga.

KIUDAINETERIKAS DIEET- Ollakse arvamusel, et söötes loomale kiudainete rikast toitu, selleks et tekitada lemmikule täiskõhu tunnet, on hea viis kaalulangetuseks. Kuid kiudainerikkad toidud pole alati parimad variandid tulemuse saavutamiseks. Nendes toitudes on tihti väiksemas koguses asendamatuid rasvhappeid, mis toob endaga kaasa kuiva, ketendava või sügeleva naha.

KALORITE PIIRAMINE - Piirates kalorite tarbimist igapäevase toiduga, võite saavutada sama tulemuse, kui söötes madala kalorsusega toite. Kuid toidukoguse piiramine ei pruugi alati töötada, kuna loom võib hakata teid tülitama, et saada lisatoitu.

Sellisel juhul võib otsida toite, milles on kalorite hulka kilogrammi kohta vähendatud. Oluline on meeles pidada, et kuigi soovituslikud toidukogused on piisavad, on need siiski vaid soovitused. Jälgi, kas toit langetab või tõstab su looma kaalu ning muuda vastavalt selle järgi toidukoguseid.

Et leida õige toit, milles on piisav kogus kaloreid kaalulangetamiseks, vaata pakendilt kilokalorite hulka. Kuigi mõned toidud on märgistatud dieettoitudena, võivad need olla sinu lemmiku igapäevase toiduga võrreldes sama kalorisisaldusega (sõltuvalt tootjast).

MAIUSED - Kui teie koer naudib maiused ja suupisteid, oleks hea teada nende kalorisisaldust, et mitte ületada päevast kalorinormi. Võite anda talle maiusena toorest porgandit, mis on maitsev ja vähese kalorisisaldusega. Kui su kass naudib maiuseid, siis tuleks nende kogust piirata või jätta need dieedist üldse välja.

 

Allikas: Petcurean