• Tasuta transport alates 100 eurost
  • Kiire kohaletoimetamine
  • Sisseloginud kasutajatele tavahinnaga tooted -5%

Lühidalt ülekaalulise koera/kassi toitmisest

11.11.2019
Lühidalt ülekaalulise koera/kassi toitmisest

Ülekaalulise koera ja kassi toitmine

 

Hinnanguliselt esineb kasside ja koerte seas ülekaalulisust 25%-il. Seda põhjustab vähese liikumisega eluviis, suurenenud maitseomadused loomatoidus ja teatud tõugude geneetilised eelsoodumused.

Ohud, mis varitsevad ülekaalulist koera ja kassi

Kassidel suurendab ülekaalulisus oluliselt diabeedi riski ning koertel võib see põhjustada probleeme liigestega ja lühendab oluliselt eluiga.

Kuidas sööta ülekaalulist kassi ja koera?

Kiudaineterikas dieet

Ollakse arvamusel, et loomale kiudainete rikka toidu söötmine on hea viis kaalulangetuseks. Põhjuse selles, et sellega tekitatakse lemmikule kiirem täiskõhu tunne.

Kuid kiudainerikkad toidud pole alati parimad variandid tulemuse saavutamiseks. Nendes toitudes on tihti väiksemas koguses asendamatuid rasvhappeid, mis toob endaga kaasa kuiva, ketendava või sügeleva naha.

Kalorite piiramine

Piirates kalorite tarbimist igapäevase toiduga, võite saavutada sama tulemuse, kui söötes madala kalorsusega toite. Kuid toidukoguse piiramine ei pruugi alati töötada, kuna loom võib hakata sinult lisatoitu nuruma.

Sellisel juhul võib otsida toite, milles on kalorite hulka kilogrammi kohta vähendatud. Oluline on meeles pidada, et kuigi soovituslikud toidukogused on piisavad, on need siiski vaid soovitused. Jälgi, kas toit langetab või tõstab su looma kaalu ning muuda vastavalt selle järgi toidukoguseid.

Et leida õige toit, milles on piisav kogus kaloreid kaalulangetamiseks, vaata pakendilt kilokalorite hulka. Kuigi mõned toidud on märgistatud dieettoitudena, võivad need olla sinu lemmiku igapäevase toiduga võrreldes sama kalorisisaldusega (sõltuvalt tootjast).

Maiused

Kui teie koer naudib maiused ja suupisteid, oleks hea teada nende kalorisisaldust, et mitte ületada päevast kalorinormi. Võite anda talle maiusena toorest porgandit, mis on maitsev ja vähese kalorisisaldusega.

Kui su kass naudib maiuseid, siis tuleks nende kogust piirata või jätta need dieedist üldse välja.

 

 

Allikas: Petcurean