Penner Lemmikloomapood

toode(t) - 0,00

Loomatoidu säilitamine ja hoidmine

 

16.08.2016

Loomatoidu säilitamine ja hoidmine


Poest süüa ostes võtame iseeneselt mõistetavalt, et kontrollime kauba säilivuskuupäeva ning koju tuues hoiustame seda vastavalt, et vältida toidu kiiret riknemist. Samamoodi tuleks käituda ka loomale toitu ostes, et tagada oma lemmikule värske, kvaliteetne ja tervislik toit.

Säilivuskuupäev - alustuseks vali koeratoit, mis on kõrgekvaliteediga ning pakub su loomale tasakaalustatud toitaineid. Jälgi pakendilt säilivuskuupäeva (tavaliselt kuivtoidul märgitud pakendi taha ning konservidel purgi alla). Säilivuskuupäeva ületanud toitu, ei tohiks loomale anda, kuna selle toiteväärtus on langenud ning olulised vitamiinid ja mineraalained ei ole pakendil kirjeldatud kogustes. Kui pakendit avades on tunda ebameeldivat lõhna või on näha, et toit on riknenud, siis seda oma loomale mitte anda. Jälgi poes pakendi seisukorda, kui on näha, et see on katki, siis pakendile märgitud säilivuskuupäev pole enam sama.

Kuivtoidu hoiustamine - hoiusta toitu jahedas ja kuivas kohas. Väldi kohti kus võib tekkida kondensatsioon või suured temperatuuri muutused (nt. Keldrid ja garaažid), mis toetavad hallituse ja bakterite kasvu ning toidu halvaks minekut. Loomatoidud säilivad kõige paremini oma originaalpakendis, kuna seal on ümber rasvadest tekkinud barjäär. Avatud pakend pane kinni nt. Klambri või pesulõksuga, et vähendada hapniku ligipääsu pakendile.

Toidu hoiustamise jaoks on mõeldud ka plastikkonteinerid, millel on õhukindel kaas, et hoida eemale erinevaid putukaid ja parasiite. Konteinerisse on soovitatav panna toit koos originaalpakendiga. Kui valad toidu anumasse, siis tuleks seda pesta ja kuivatada iga koti valamisel. See takistab õlide läbiimbumist plastikusse ja ennetab toidu halvaks minekut.

Konservide hoiustamine - Konservid tuleks peale avamist katta ja hoiustada külmkapis (avatuna hoida maksimaalselt 5-7 päeva). Konservitoit või kuivtoit, millele on vett lisatud, tuleks koheselt ära süüa või panna külmkappi, et vältida kahjulike bakterite kasvu. Kui konservi ei sööda ära nädalaga, võib seda panna sügavkülma.

Ära unusta regulaarselt pesta kõiki söögikausse, anumaid ja muid vahendeid, millega loomatoit kokku puutub.Allikas: www.petmd.com